Najlepsza dieta keto na miesiąc (4 tygodnie) – ranking

Podsumowanie: Trzymanie się diety keto przez 4 tygodnie ma sens. Oczywiście dla większej utraty wagi wskazane jest dłuższe trzymanie diety, ale nawet w 4 tygodnie można schudnąć[2].

Dla 4-tygodniowego odchudzania keto prawdopodobnie najlepiej kupić pakiet keto, ponieważ w pakiecie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz i nie musisz myśleć o tym, co jeść, czego unikać i na co uważać, tak jak to robisz, jeśli przeprowadzasz dietę keto w domu. Sprawdziłam dla Ciebie polskie diety keto i wynik jest następujący:

Na 1 miejscu plasuje się Keto Mix, który prowadzi głównie ze względu na najlepszy stosunek ceny do jakości.
Na drugim miejscu jest Fit-bag, dzięki dużemu wyborowi żywności i wysokiej jakości.
I następny jest Chia Shake, którego koktajle mają świetny smak, jednak ogólnie mają nieco mniejszy wybór posiłków.
Zainteresowany? Przeczytaj pełny artykuł.

Dziesięć najlepszych diet keto

Na czym polega dieta keto

Dieta keto to schemat odżywiania, kierunek, a niekiedy także dieta redukcyjna. To od każdej osoby zależy, jak podejdzie do tego sposobu odżywiania – czy długoterminowo, czy krótkoterminowo. Jedno jest pewne chociaż, jeśli Twoim celem jest utrata wagi, to prawdopodobnie natknąłeś się na odpowiedni styl odżywiania. Dieta keto faktycznie pomaga w utracie wagi, a badania to potwierdzają[1].

Omówmy więcej szczegółów na temat diety keto i zapoznajmy się z jej zasadami i założeniami. Jest to rodzaj diety niskowęglowodanowej, która znacznie ogranicza spożycie węglowodanów z pożywienia. Dzięki temu głównymi składnikami kompozycji diety stają się tłuszcze i białka. Głównym celem tego sposobu odżywiania jest osiągnięcie ketozy, czyli stanu metabolicznego, w którym dochodzi do tego, że organizm nie ma wystarczającej ilości cukru we krwi i czerpie energię z własnych zapasów tłuszczu. Ketoza jest skutecznym sposobem na utratę niechcianych kilogramów, dlatego wiele osób stosuje ją, aby szybko osiągnąć swoje cele i nie trzyma się jej przez dłuższy czas[2].

Dieta keto jest nie tylko dobra dla utraty wagi, ale ma również inne korzyści, takie jak pomoc w walce z cukrzycą[3], rakiem[4], epilepsją[5] czy chorobą Alzheimera[6].

Ketoza to stan metaboliczny, w którym organizm pozyskuje energię z tłuszczu, a nie z węglowodanów, jak to jest zwykłe w normalnym funkcjonowaniu. Organizm przetwarza więc tłuszcze z własnych zapasów i w efekcie, mówiąc najprościej, następuje utrata wagi. Jednocześnie obniża się poziom cukru we krwi[2].

Aby organizm wszedł w ketozę, należy przestrzegać dość rygorystycznego schematu – wymagane jest spożywanie mniej niż 50 gramów węglowodanów dziennie. Czasami podaje się jedynie 20 gramów. To, co dzieje się na skutek tego, to spadek poziomu hormonu insuliny we krwi i coraz większe uwalnianie kwasów tłuszczowych z zapasów tłuszczu w organizmie. Zdecydowana większość z nich jest przetwarzana przez wątrobę na ciała ketonowe, które następnie zaspokajają potrzeby energetyczne organizmu.

Jak długo stosować dietę keto?

Nie da się powiedzieć, który okres jest najlepszy. Jest to sprawa bardzo indywidualna. Można po prostu powiedzieć – dopóki nie schudniesz, stosuj dietę. Co jest oczywiście bardzo ogólne. Bardzo ważna jest też obserwacja swojego organizmu i sygnałów, które on daje. Jeśli nie czujesz się dobrze, lepiej omów wszystko z lekarzem lub terapeutą żywieniowym.

Badania mówią, że krótkoterminowe efekty diety keto (do 2 lat) są ogólnie dobre. Potrzeba więcej badań dotyczących efektów długoterminowych[7].

Jak to się mówi, wszystko się da. Nie da się powiedzieć ile, ale na pewno odczujesz jakiś spadek wagi. Wszystko zależy od ogólnego stanu zdrowia każdego człowieka. Jedni schudną mniej, inni więcej. Jednak prawdopodobnie w ciągu 8 – 12 tygodni odczujesz większą utratę wagi.

Badania twierdzą, że ludzie na diecie ketogenicznej mogą początkowo doświadczyć utraty wagi do 4,5 kg (10 lbs) w ciągu dwóch tygodni.[7] Jednak może to być również w dużej mierze spowodowane utratą wody (i późniejszą utratą tłuszczu, jak również).

Zdecydowanie jest to duża zmiana, zwłaszcza pod względem psychicznym. Dieta keto to radykalne cięcie dla większości osób i każdy organizm poradzi sobie z nim na swój sposób. Niektórzy będą czuli się ospali, rozdrażnieni, a może nawet zmęczeni. Inni doświadczą jedynie krótkotrwałych wahań nastroju. To naprawdę indywidualna sprawa, ale jest to proces, który prawdopodobnie Cię nie ominie.

Tak czy inaczej, wszystko będzie zależało od Twojego początkowego stanu fizycznego, a początek ketozy może być bardzo różny. Niektórzy doświadczają jej po kilku dniach, inni po tygodniu. Średnio jednak ketoza pojawia się po około 3-4 dniach.

1. miejsce

Keto Mix

Najlepszy stosunek jakości do ceny

Dlaczego Keto Mix znajduje się na 1 miejscu?

Moim zdaniem Keto Mix zasuguje na pierwsze miejsce głównie dlatego, że mają najlepszy stosunek ceny do jakości = dostajesz dobrą jakość za rozsądną cenę. Poza tym obiecują szybką utratę wagi i mają świetne wsparcie klienta.

Keto Mix opiera się na zasadzie nieznacznego zwiększania białek i tłuszczów oraz bezpośredniego proporcjonalnego zmniejszania węglowodanów. 

Duży plus również za to, że Keto Mix ma poradnię, która stara się odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania, na które odpowiadają doświadczeni dietetycy.

Natomiast jakie plany dietetyczne można tutaj otrzymać?
Lekka nadwaga
Średnia nadwaga
Większa nadwaga
Bardzo duża nadwaga
Każdy plan jest szczegółowo opisany dla kogo, kiedy i dlaczego jest odpowiedni. Nie musisz się więc martwić, że nie będziesz wiedzieć, co wybrać.

W Keto Mixie możesz kupić zarówno wygodne pakiety, jak i układać poszczególne posiłki według własnego uznania i potrzeb.

2. miejsce

Fit-bag

Duży wybór, a także wysoka produkty najwyższej jakości i świeżości.

Dlaczego BeDiet znalazł się na 2. miejscu?

Mimo, iż dieta ketogeniczna wegetariańska jest nie lada wyzwaniem dla dietetyków, to jednak nie jest niemożliwa – co udowadnia nam catering Fit-bag. Dieta keto w wersji wege od Fit-bag to wartościowe, w pełni zbilansowane, opracowane przez wykwalifikowanych dietetyków posiłki, które Cię nasycą oraz dostarczą Twojemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Wszystkie posiłki przygotowywane są z dbałością o szczegóły i z zachowaniem niezbędnych norm higieny i jakości. Catering ketogeniczny wege zostanie dostarczony wprost pod Twoje drzwi.
Fit-bag w swojej ofercie przygotował 4 posiłki, które oprócz tego, że zaspokoją głód, sprawią że apetyt na słodycze się zmniejszy.

“Catering dietetyczny keto wege to także doskonały wybór, jeżeli chcesz zrzucić parę kilo lub poprawić wygląd swojej sylwetki. Pamiętaj! Sukces w 80% składa się z odpowiedniej diety, a w 20% z właściwej aktywności fizycznej. Dieta ketogeniczna wege ma na celu wprowadzenie organizmu w stan tzw. ketozy, który odpowiada za systematyczne spalanie nagromadzonej już tkanki tłuszczowej.” – ze strony fit-bag.pl

3. miejsce

Chia Shake

Świetny smak i jakość, ale przez to mniejszy wybór potraw, 

Dlaczego Chia Shake jest na 3. miejscu?

Moim zdaniem drugie miejsce należy się Chia Shake. Jest to czysto wegetariańska dieta keto. Oferuje stosunkowo proste posiłki, ale jest to dieta skuteczna. Plusy: mają świetnie smakujące koktajle i można je znaleźć w opcji wegańskiej. W porównaniu do KetoMix, Chia Shake jest nieco droższy i nie oferuje tak dużego wyboru posiłków. Również z tego powodu zajął drugie miejsce, a nie pierwsze.

Chia Shake oferuje wegetariańską dietę keto, ponieważ żaden z ich produktów nie zawiera mięsa ani produktów mięsnych.

Chia Shake bardzo dba o środowisko i ogólny stan naszej planety. Można u nich zakupić nie tylko dietę keto, ale także wiele innych wytycznych żywieniowych, takich jak dieta Dukana i tym podobne.

Możesz wybierać spośród różnych koktajli, shake'ów, pojedynczych posiłków, a nawet kompletnych diet. To od Ciebie zależy, co wolisz.

W Chia Shake mogą „poszaleć” również weganie i wegetarianie, a oferta jest naprawdę różnorodna.

Ten sklep internetowy posiada również bloga, na którym często starają się zamieszczać posty właśnie na temat diety, odchudzania i tym podobnych.

4. miejsce

Mix&Slim

Dlaczego wybrałam Mix&Slim?

Mix & Slim to dietetyczne posiłki pełne białka i błonnika, z minimalnym ładunkiem węglowodanów. Ich produkty zawierają tylko wysokiej jakości składniki. Każdy posiłek ma zbilansowaną ilość składników odżywczych, witamin i minerałów. 

Dieta keto składa się z 3 faz. Różnica między fazami polega na ilości posiłków białkowych, które Mix & Slim dostarcza w ciągu dnia. W pierwszej fazie następuje całkowite zastąpienie zwykłej diety specjalnymi posiłkami, gdzie spożycie wynosi 5 posiłków dziennie. Ta faza trwa od 4 do 8 tygodni.

W drugiej i trzeciej fazie stopniowo włącza się do diety także zwykłe posiłki, dzięki czemu organizm powoli przyzwyczaja się do spożywania tłuszczów i węglowodanów i nie powstaje niepożądany efekt jo-jo.

Możesz wybrać jeden z kilku planów dietetycznych lub kupić pojedyncze produkty i jeść według własnego uznania.

5. miejsce

Diety od Brokuła

Dlaczego wybrałam Diety od Brokuła?

Diety od Brokuła przygotowywane są ze szczególną starannością i dbałością o każdy szczegół. Pudełka dostarczane są pod Twoje drzwi – nieważne czy są to drzwi Twojego domu, czy też budynku firmy, w której pracujesz. Dokonując zamówienia otrzymujesz gwarancję różnorodności, doskonałej jakości oraz przestrzegania zasad zdrowego odżywiania. Marka oferuje konsultacje z dietetykiem, abyś nie został sam ze swoimi wątpliwościami czy pytaniami. 

“W wersji Keto + Wege Fish w jadłospisie występują tłuste ryby takie jak łosoś, makrela, śledź, halibut ze względu na cenną zawartość kwasów omega 3. Warzywa niskowęglowodanowe takie jak szpinak, jarmuż, brokuły, kalafior, szparagi, kiszonki, grzyby oraz pieczarki. Niskocukrowe owoce jagodowe: porzeczki, borówki, maliny, jagody. Tłusty nabiał pod postacią mascarpone, śmietany, jogurtu typu greckiego, serów przykładowo cheddar oraz camembert. W diecie pojawiają się także jaja, orzechy oraz nasiona. Tłuszczami zalecanymi w diecie ketogenicznej są między innymi oliwa z oliwek, olej kokosowy, olej MCT, olej z awokado, masło klarowane. W wersji Keto występuje także smalec.” – ze strony dietyodbrokula.pl

6. miejsce

Proszę zdrowie

Dlaczego wybrałam Proszę zdrowie?

Jeśli zastanawiasz się jak rozpocząć swoją przygodę z dietą ketogeniczną w wersji wegetariańskiej, to catering Proszę zdrowie rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości. Na stronie, której interfejs jest przejrzysty i łatwy w obsłudze, znajdziesz instrukcje krok po kroku, w jaki sposób możesz zamówić odpowiednio dopasowaną do Twoich potrzeb dietę. 

W zależności od wariantu, w menu znajdziesz 4 posiłki: śniadanie, zupę, drugie danie, kolację, ziołowy napar cold brew oraz koktajl ketogeniczny. Pamiętaj, że keto nie nadaje się dla każdego i zawsze najlepiej skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem działań, tym bardziej, że stosowanie diety ketogenicznej do najłatwiejszych nie należy. 

Na stronie znajduje się również sklep, gdzie możesz dodatkowo wykupić zdrowe przekąski, witaminowe shoty i koktajle, a nawet chleby czy granolę.

7. miejsce

BeKeto Catering

Dlaczego wybrałam BeKeto Catering?

 • Dlatego, że mają opcję dla wegetarian,
 • Dlatego, że wykorzystują organiczne składnik sprawdzonego pochodzenia zawsze gdy jest to możliwe
 • Od samego początku przyświeca im filozofia czystego i krótkiego składu,
 • Produkty BeKeto są dla każdego kto stosuje dietę niskowęglowodanową czy ketogeniczną,
 • Nie korzystają z żadnych chemicznych aromatów i polepszaczy, stawiają na naturalność pod każdym względem,
 • Ich produkty zawierają wyłącznie dobre i zdrowe tłuszcze.

Ceny za pakiet testowy wahają się od 49 do 69 zł, natomiast za dietę właściwą od 74,90 do 89,90 zł za dzień .

Należy pamiętać, aby przed rozpoczęciem diety skonsultować się ze swoim lekarzem celem ustalenia, czy nie występują przeciwwskazania do rozpoczęcia diety ketogenicznej.

8. miejsce

Pan Ogórek

Dlaczego wybrałam Pan Ogórek?

Pan Ogórek proponuje jadłospisy, które podbiły już serca (ale przede wszystkim żołądki) wielu użytkowników m.in. diety keto w wersji wege, o czym świadczą komentarze i pozytywne opinie zadowolonych klientów. Wszystkie zostały starannie dobrane i opracowane przez doświadczonych dietetyków oraz wypróbowane przez testerów.
Keto wege z rybką to pakiet 3-posiłkowy dostępny w kalorycznościach 1500, 2200 i 3000 kcal. Menu bogate jest w niskowęglowodanowe warzywa takie jak szpinak, jarmuż, brokuły, kalafior, grzyby i kiszonki oraz niskocukrowe owoce jagodowe. Tłuszcze pojawiają się pod postacią nabiału oraz oliwy z oliwek, oleju kokosowego, oleju MCT i oleju z awokado.

Na stronie cateringu dostępny jest kalkulator BMI, z którego warto skorzystać przed zamówieniem wybranej diety, a jeśli nadal będziesz miał wątpliwości, nie wahaj się skonsultować z dietetykiem. Pomoże Ci m.in. w doborze kaloryczności posiłków.

A jakie są zalety tej diety? Przyjrzyjmy się!

 • wysoka efektywność diety
 • szybko zauważalne efekty
 • pozytywny wpływ na procesy neurologiczne
 • przyspieszona regeneracja mięśni po wysiłku
 • zwiększona wytrzymałość mięśni

9. miejsce

Wikt Codzienny

Dlaczego wybrałam Wikt Codzienny?

Dlatego, że stawiają na jakość i różnorodność składników oraz naturalne przyprawy.

Dieta keto wege od Wikt Codzienny podzielona jest jak większość diet ketogenicznych na 2 etapy: KETO Adaptacja i KETO Redukcja. Adaptacja polega na przyzwyczajaniu organizmu do nowego źródła paliwa, jakim są tłuszcze. Rozkład mikroskładników w tym przypadku wygląda następująco: tłuszcze 80%, białko 15% i węglowodany 5%. Po okresie adaptacyjnym organizm zaczyna czerpać energię z własnych zapasów. Zmienia się skład makroskładników. Obniżana jest ilość tłuszczów na rzecz większej ilości białka, które syci pomimo deficytu.

“Współpraca z Ewą Szmit-Sikorską by @ewka_ketonewka jest dla nas wyróżnieniem, gdyż jesteśmy pierwszym cateringiem, który wprowadza dietę keto vege w oparciu o specjalistyczne podejście. Ewa zajmuje się #cleanketo, czyli odżywczą dietą ketogeniczną skoncentrowaną na jedzeniu zielonych warzyw i wysokoodżywczego, pełnowartościowego mięsa oraz nabiału.” – ze strony wiktcodzienny.pl

10. miejsce

Keto Centrum

Dlaczego wybrałam Keto Centrum?

To już ostatnia nasza propozycja w tym zestawieniu. Keto Centrum to zespół doświadczonych dietetyków zajmujących się stałym poszerzaniem swojej wiedzy w zakresie diet keto, low carb oraz carnivore. 

Keto Centrum oferuje Ci spersonalizowany jadłospis dla diety ketogenicznej w wersji wegetariańskiej. Program jest dostępny w 4 różnych wariantach do wyboru. 

Znajdziesz tu programy prowadzenia takie jak:
Basic
Standard
Premium
Vip.

Programy różnią się między sobą m.in. częstotliwością kontroli rezultatów,  kontaktów z osobą prowadzącą, czy długością współpracy. Ceny zależne są od rodzaju wybranego pakietu i wahają się od 1299 zł do 2999 zł. 

Keto Centrum nie zapewni Ci pudełek dostarczanych pod drzwi, jednak posiłki, które zostaną dostosowane do Twoich potrzeb, będą łatwe i szybkie w przygotowaniu, a dzięki stałemu nadzorowi dietetyka, będziesz zmotywowany do działania. Pamiętaj, że efekty przychodzą wraz z przestrzeganiem diety i prawidłowym prowadzeniem przez specjalistę.

Na zakończenie

Dieta keto to świetny pomocnik w odchudzaniu. Jeśli wybierzesz pakiet 4 tygodniowy z firmy keto, to moim zdaniem najlepszym wyborem będzie Keto Mix, Fit-bag lub Chia Shake. Jednak możesz wybierać również spośród innych.

Możesz się zastanawiać, czy 4-tygodniowa dieta keto ma w ogóle sens. Odpowiedź brzmi: ma. Chociaż nie możesz oczekiwać tak dużej utraty wagi jak przy dłuższej diecie, to nawet w 4 tygodnie możesz już zauważyć pewne zmiany. Jeśli nic innego, to na pewno jest to wielki krok naprzód. Jeśli masz zamiar „walczyć”, to naprawdę „walcz”. Spróbuj trzymać się diety keto, a zobaczysz, że na efekty nie trzeba będzie długo czekać.

Przydatne linki ✓wiarygodne:

[10] Wikipedia (PL): Ketoza (metabolizm)

[11] Wikipedia (PL): Odchudzanie

[12] Healthline (ENG): The Ketogenic Diet: A Detailed Beginner’s Guide to Keto

[13] Healthline (ENG): 20 Foods to Eat on the Keto Diet

[14] PubMed Central (ENG): Advantages and Disadvantages of the Ketogenic Diet: A Review Article

[15] PubMed Central (ENG): Low Carbohydrate Diet

Autor artykułu:

Autor artykułu:

Więcej o autorach lub stronie znajdziesz w dziale o nas. Chcesz wiedzieć jak dobieramy produkty?

Gdzie teraz?

Selekcja produktów i tworzenie rankingów to dla nas ważny proces, który wykonujemy dobrze. Produkty przechodzą kilka kontroli, dokładne badania, aw każdym porównaniu biorą udział co najmniej 2 osoby. Dlatego zawsze możesz być pewien niezależności i jakości porównania. Chcesz więcej? Przeczytaj szczegółowy opis tego, jak dobieramy produkty ».