O stronie i o nas

Kim jesteśmy? Nasz czesko-polski zespół.

Hana Terberová

Autor strony

„Jestem Hana Terberová i zdrowy tryb życia stał się mi tak bliski, że nie wyobrażam sobie go inaczej. Uwielbiam naturalne kosmetyki, żywność BIO i EKO, zdrową żywność, ruch i naturę. Lubię przekraczać granice, pokonywać przeszkody i wspinać się na szczyt. Jestem cyfrowym nomadą, co oznacza, że ​​podróżuję po całym świecie, więc za każdym razem znajdziesz mnie w innej części świata. Wierzę, że na nasze zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne – duży wpływ może mieć nasz styl życia, dlatego powinniśmy dbać o siebie, kochać się nawzajem i zachowywać pozytywne nastawienie tak bardzo, jak to możliwe”.“

Adrianna Broda

Tłumacz & copywriter

„Nazywam się Adrianna. Jestem tłumaczką i copywriterką. Uwielbiam czytać, wędrować po górach i próbować jak najwięcej nowych rzeczy, zwłaszcza w kontekście sportowym. Uwielbiam być wśród ludzi, by poznawać perspektywy i opinie innych osób. Wolny czas najchętniej jednak spędzam na łonie natury, najczęściej z ciężkim plecakiem i własnym namiotem. To tam mogę się naprawdę wyciszyć, poukładać swoje myśli i zebrać energię na kolejne przygody i wyzwania, zarówno zawodowe, jak i prywatne.“

Kasia Aleksov

Tłumacz & copywriter

Jestem Kasia. Na co dzień zajmuję się tłumaczeniami i moją małą córeczką. W wolnych chwilach zamieniam klawiaturę i zabawki mojego dziecka na tablet graficzny, i wchodzę w świat rysunku. Kocham rysować i uczę się tworzyć grafikę wektorową. Poza tym lubię dobre i zdrowe jedzenie, dlatego dużo czasu spędzam w kuchni, eksperymentując w tworzeniu posiłków dla mojej rodziny. Interesuje mnie też kultura Bałkanów i uwielbiam się uczyć słowiańskich języków. Mieszkam w Macedonii i dzięki temu mogę poznawać życie Macedończyków od “kuchni”, co jest dla mnie świetnym doświadczeniem. Kiedy chcę się odprężyć, zaszywam się w skopijskich uliczkach lub ulubionej kawiarni i wtedy zapominam o całym świecie.

O czym jest magazyn Nutriele?

Magazyn Życie i Odżywianie powstał, aby edukować naszych czytelników w zakresie żywienia i zdrowia. Od samego początku jego celem było dostarczenie Wam, naszym czytelnikom, wysokiej jakości i prawdziwych informacji na temat zdrowego odżywiania, stylu życia i wszystkiego, co z tym związane.

Dlaczego?

Bo zdrowy styl życia jest niezwykle ważny i nie wiele osób zna wszystkie pojęcia w dzisiejszych czasach.

Z jednej strony słyszymy, że węglowodany to zło i należy ich unikać, a z drugiej, że jemy ich za mało. Z jednej strony mówi się nam, że kawa jest zła i że kofeina nam szkodzi, a z drugiej, że kofeina powoli przedłuża życie. Jedni powiedzą Ci, że weganizm to najzdrowszy styl odżywiania, a inni, że bez mięsa brakuje Ci niezbędnych składników odżywczych i białka. Czy mam kontynuować?

Z tych powodów uruchomiliśmy informacyjną stronę Życie i odżywianie – aby poprowadzić Cię przez świat odżywiania tak daleko, jak to możliwe, abyś mógł potem sam ocenić, czy żyjesz zdrowo, czy nie.

W końcu zdrowe życie dla każdego oznacza coś trochę innego. Wszyscy jesteśmy ustawieni trochę inaczej, wszyscy mamy genetyczne predyspozycje do czegoś innego i każdemu z nas może wtedy odpowiadać nieco inny styl odżywiania, a może inny krem do skóry, szampon, czy styl ćwiczeń. Chodzi mi o to, że wszyscy jesteśmy wyjątkowi i absolutnie najlepiej będzie, jeśli sami wyrobimy sobie zdanie na temat zdrowego stylu życia.

Możemy Ci w tym pomóc, kontynuując tworzenie wysokiej jakości treści, które mogą dać Ci nowe spojrzenie na zdrowie.

Czego się z nami nauczysz?

Na naszej stronie znajdziesz wiele informacji i kategorii.

  • Do wyboru mamy na przykład kategorię zdrowe odżywianie lub fitness, gdzie znajdziemy informacje o żywieniu, sporcie, fitnessie i ogólnym aktywnym stylu życia.
  • Możesz również odwiedzić naszą rozbudowaną kategorię odchudzania, skupioną na pomocy w zrzuceniu zbędnych kilogramów.
  • Inną kategorią jest na przykład duża kategoria uroda, gdzie obejmujemy (w większości) kosmetyki naturalne wszelkiego rodzaju – od kremów i pielęgnacji skóry, przez pielęgnację włosów, makijaż, po konkretne kategorie urody.
  • Nie można nie wspomnieć o kategorii ciąża i dziecko, gdzie znajdziecie artykuły dla mam, niemowląt i dzieci, starające się jak najbardziej pomóc mamie (i tacie i dzieciom) i uprzyjemnić życie.
  • Na koniec znajdziesz naszą kategorię witaminy i superfoods, gdzie skupiamy się na naturalnych lekach, superfoods, adaptogenach, medycynie chińskiej i wielu innych.

Oczywiście znajdziesz tu znacznie więcej, jak choćby artykuły z kategorii gospodarstwo domowe czy konkretne problemy i ich rozwiązania oraz wiele, wiele innych artykułów.

Czyli podsumowując prosto, znajdziesz tu treści, które mają Ci pomóc. Najczęściej po to, aby rozwiązać problem lub pomóc w wyborze odpowiedniego produktu. Stawiamy na naturę, ekologię i zdrowie. Dlatego zawsze staramy się polecać produkty naturalne, a nawet organiczne czy ekologiczne, niezależnie od tego, czy są to suplementy diety, kosmetyki, artykuły gospodarstwa domowego czy cokolwiek innego.

Wierzymy, że bliżej nam do natury niż do syntetyków i powinniśmy dostarczać naszym organizmom tylko to, co najlepsze. Dlatego z prawdziwą starannością podchodzimy do rankingów produktów i ogólnego tworzenia treści.

Nasz zespół tworzą pasjonaci zdrowego stylu życia, a to pozwala nam robić to, co robimy dobrze!

Jakie informacje ci przekazujemy?

Wszystkie informacje, które znajdziesz na naszej stronie, są napisane zarówno z sercem, jak i z ogólnym obszernym badaniem. Artykuły tworzone są kompleksowo z wielu źródeł, zarówno online, offline, jak i wielu osobistych doświadczeń.

Staramy się przedstawić informacje w sposób jak najbardziej przejrzysty i ludzki.

Po prostu chcemy, abyś mógł sam ocenić, czy jedzenie, które zamierzasz zjeść, jest zdrowe lub co oznacza napis na opakowaniu 350kcal/1460kJ.

Lubimy prostotę i prawdę. Dlatego pod artykułami umieszczamy linki do przydatnych zasobów i odnośników, które zazwyczaj prowadzą do dużej i godnej zaufania strony internetowej, dzięki czemu możesz poczytać o danym temacie gdzieś indziej niż u nas i sprawdzić rzetelność informacji. Więcej o zaufanych źródłach znajdziesz tutaj.

Jak tworzymy nasze artykuły?

Artykuły na polskiej stronie Nutriele są tworzone z czeskich artykułów na naszej stronie o tej samej nazwie. Wszystkie artykuły są pisane przez profesjonalistów i pasjonatów zdrowego stylu życia. Następnie za artykuły przejmują Kasia lub Adrianna, które tłumaczą artykuły i sprawdzają, czy wszystko jest w porządku.

Chcesz się z nami połączyć?

Możesz skontaktować się z nami pod adresem info@zivotavyziva.cz.