Najlepsze diety keto – porównanie i ranking

Podsumowanie: Dieta keto jest naprawdę skuteczną dietą, której działanie potwierdzają nawet badania.

W dzisiejszym artykule przedstawię Wam dziesięć spośród najlepszych diet keto dostępnych w Polsce.

 • Na pierwszym miejscu znalazł się Mix&Slim. Dieta ta zwyciężyła głównie dzięki stosunkowi ceny do jakości.
 • Blisko w tyle jest Burak Dieta, która oferuje wysoce zróżnicowane i zbilansowane posiłki.
 • Na trzecim miejscu uplasowało się Dietly, które oferuje szeroki wybór dostawców oraz genialny konfigurator diet.

Oczywiście w tym artykule dowiecie się też wszystkiego, co musicie wiedzieć na początku stosowania diety keto (np. czym jest ketoza, jakie pokarmy właściwie jeść, czy ile można schudnąć). Zainteresowani? Czytajcie dalej.

TOP  1. miejsce

Mix&Slim

Orientacyjna cena: 24 zł/dzień

Zróżnicowane, smaczne i łatwe do przygotowania pakiety keto w korzystnej cenie. Ketogeniczna dieta od Mix&Slim to unikalna dieta 3-fazowa.

2. miejsce

Burak Dieta

Orientacyjna cena: 64 zł/dzień

Burak Dieta oferuje zdrową, zbilansowaną dietę ketogeniczną składającą się ze zróżnicowanych i apetycznych posiłków. Zamów swoją idealną dietę keto już za 64zł za dzień.

3. miejsce

Dietly

Orientacyjna cena: 67 zł/dzień

Sprawdź wygodny konfigurator diet od Dietly i znajdź idealną dietę ketogeniczną dla siebie w korzystnej cenie. Skorzystaj z darmowej porównywarki, aby wybrać najlepiej dopasowaną ofertę.

Dziesięć najlepszych diet keto

Dieta keto jest prawdopodobnie jednym z najlepszych sposobów na schudnięcie.

To, że ten styl odżywiania wspomaga odchudzanie, zostało udowodnione w wielu badaniach.[1]

Dzieje się tak dlatego, że dzięki specjalnemu stanowi zwanemu ketozą,[2] nasze ciało zaczyna spalać dużo szybciej niż normalnie.

Dieta keto może nawet pomóc w walce z cukrzycą[3], rakiem[4], padaczką[5] czy chorobą Alzheimera.[6]

Ale oczywiście dieta ta może nie być odpowiednia dla każdego. Na przykład jeśli masz problemy z pewnymi pokarmami, tłuszczami lub białkami, lub jeśli odżywiasz się w specjalny sposób, na przykład stosujesz dietę wegetariańską, wegańską, itp., to warto dobrze przemyśleć, czy dieta keto jest dla Ciebie odpowiednia. A jeśli na przykład masz problemy zdrowotne, koniecznie skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem diety.

Dieta ketogeniczna to dieta, która opiera się na szybkim ograniczeniu spożycia węglowodanów w diecie. Następnie węglowodany zastępuje się innymi pokarmami, a celem jest osiągnięcie ketozy – efektu szybkiej utraty wagi.

Jest to między innymi jeden z najszybszych zdrowych sposobów na schudnięcie.

Jest to dieta odpowiednia niemal dla każdego. Nadaje się zarówno dla osób z dużą, jak i średnią nadwagą, a także dla tych, którzy chcą zrzucić „kilka nadprogramowych kilogramów”. Jest odpowiednia dla większości kategorii wagowych. Oczywiście nie możemy nie wspomnieć, że dieta keto jest odpowiednia również dla mężczyzn.

Jak już pisaliśmy, tempo utraty wagi na diecie keto jest zaskakująco wysokie, a jej dodatkowym atutem jest to, że nie musisz pocić się na siłowni.

Jeśli chcesz przejść na dietę keto na własną rękę, bardzo ważne jest, aby pamiętać, że nawet po zakończeniu diety musisz zwracać uwagę na to, co jesz, aby uniknąć efektu jo-jo. Należy zatem wracać do pierwotnej diety powoli i zwracać uwagę na to, jakie pokarmy spożywamy.

Problem z różnymi dietami polega na tym, że często oprócz tłuszczu tracisz również masę mięśniową. Na szczęście jest to coś, o co nie musisz się martwić w przypadku diety keto. Ponieważ jest to dieta, w której przyjmujesz wystarczająco dużo białka, dostarcza ona wystarczająco dużo aminokwasów, aby utrzymać mięśnie, a więc kilogramy uciekają, ale mięśnie pozostają na swoim miejscu.

Dieta keto występuje pod wieloma nazwami, takimi jak dieta ketogeniczna, ketogenna, czy keto. Jest ona również powszechnie nazywana dietą białkową lub niskowęglowodanową.  Za każdym razem, gdy słyszysz te terminy, masz zatem do czynienia z dietą keto.

Dieta ketogeniczna jest tak skuteczna i szybka z bardzo prostego powodu. Dzięki tej diecie wprowadzasz swoje ciało w tak zwany stan ketozy.

Ketoza to naturalny stan organizmu, w którym głównym źródłem energii dla organizmu jest tłuszcz (zwłaszcza tkanka tłuszczowa), a nie glukoza zawarta w węglowodanach.

Jeśli nie wiesz, czym jest glukoza – jest to cukier i między innymi nasze największe źródło energii. Cukier ten jest wytwarzany przez organizm z węglowodanów, a jeśli mamy go w nadmiarze, to organizm go magazynuje. Czyli to nie tłuszcze powodują tycie, a głównie węglowodany.

W ketozie dzieje się tak, że organizm odzwyczaja się od przyjmowania węglowodanów, stwierdza, że musi czerpać energię gdzie indziej, a więc sięga po zapasy tkanki tłuszczowej w organizmie.

Dzieje się tak dlatego, że następuje gwałtowny wzrost uwalniania kwasów tłuszczowych w organizmie, a tym samym szybka utrata tkanki tłuszczowej.

Badania twierdzą, że osoby stosujące dietę ketogeniczną mogą początkowo zrzucić nawet do 4,5 kg (10 funtów) w ciągu dwóch tygodni.[6]

Jednak to pytanie może być spekulacyjne – w końcu każdy organizm działa inaczej, więc trzeba się liczyć z tym, że utrata masy ciała może być różna u każdego.

Oczywiście zależy to od tego, jak długo stosujesz dietę keto, jakie plany wybierasz, ale także od twojej obecnej wagi i wielu innych czynników. Jeżeli na przykład wybierzesz krótszy plan, prawdopodobnie schudniesz mniej, i odwrotnie, jeśli będziesz trzymać się diety dłużej, prawdopodobnie schudniesz więcej.

✅ Mięso w każdej postaci

✅ Jaja

✅ Produkty mleczne

✅ Niektóre warzywa

✅ Owoce o niskiej zawartości cukru

✅ Tłuszcze

✅ Orzechy i nasiona

✅ Przyprawy

✅ Niektóre czekolady (bez cukru)

❌ Zboża

❌ Cukry

❌ Niektóre warzywa

❌ Owoce o wysokiej zawartości cukru

❌ Alkohol

Dieta ketogeniczna to tak naprawdę dość restrykcyjna dieta. Bo jeśli mówimy, że odstawiamy węglowodany, to nie chodzi tylko o pieczywo czy makaron. Na powyższej liście widzicie, co możecie jeść na diecie keto, a czego powinniście unikać.

Oczywistą i największą zaletą jest tempo utraty wagi. Dzięki eliminacji węglowodanów pierwsze efekty pojawiają się już po kilku tygodniach stosowania diety keto.[6]

Kolejną ogromną korzyścią, jeśli dobrze dobierzesz dietę keto i będziesz jej przestrzegać, jest to, że dzięki niskiej zawartości cukru w organizmie i w dziennym spożyciu, po jakimś czasie zacznie spadać Twój apetyt na słodycze, nauczysz się korygować swoją dietę, jeść prawidłowo, pozbędziesz się uzależnienia od cukru i nie będziesz się ślinić na widok każdej babeczki. Nawet po zakończeniu diety.[2]

Dzięki odstawieniu węglowodanów poczujesz się lepiej, będziesz zdrowsza, twój stan psychiczny również będzie lepszy, a dzięki szybkiej utracie wagi poczujesz się pewniej i będziesz mniej zestresowana.

Kolejną zaletą diety keto jest to, że nie wymaga uprawiania sportów. Twoje ciało będzie traciło na wadze niezależnie od tego, czy spocisz się na siłowni, czy nie. Tak po prostu działa ketoza.[2]

No i wreszcie świetne jest to, że zazwyczaj udaje się utrzymać wagę nawet po zakończeniu diety, co niestety czasami bywa problematyczne. Oczywiście jeśli znów zaczniesz podjadać, to nic dziwnego, że Twoje ciało zacznie przybierać na wadze, ale klasycznego efektu jo-jo nie musisz się aż tak bardzo obawiać, bo na diecie keto na pewno nie będziesz głodować.

Skutkami ubocznymi diety keto mogą być, zwłaszcza na początku, objawy takie jak bóle głowy, zmęczenie, zaparcia czy trądzik. Reakcje te są jednak przejściowe i nie są poważne. Najczęściej pojawiają się w przypadku uzależnienia od cukru – często są to objawy odstawienia, lub zaraz po wejściu w stan ketozy. Po kilku dniach, gdy będziesz już na dobre w stanie ketozy, objawy te praktycznie znikają.

Osoby, które cierpią na choroby serca lub naczyń krwionośnych powinny podchodzić ostrożnie do diety keto.[7] Ponadto kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny w miarę możliwości unikać diety keto.[8]

Ketoza to naturalny stan organizmu, a nie stan sztucznie wywołany przez substancje chemiczne. Możemy więc powiedzieć, że ketoza nie jest niczym złym, ale prawdopodobnie nie będzie to odpowiednie rozwiązanie dla każdego.

Dieta ketogeniczna nie jest dietą, podczas której musisz pozostawać w stanie wiecznego głodu. Wręcz przeciwnie. Powinno się jeść 5-6 mniejszych posiłków dziennie.

Na diecie keto (a także na co dzień) powinno się pilnować ilości przyjmowanych płynów – co najmniej 2,5 litra wody dziennie.

Staraj się też naprawdę trzymać diety. Jeśli już kupisz dietę keto, nie łam jej zasad. Dieta ketogeniczna nie trwa tak długo, a zobaczysz, że będziesz czuć się świetnie również z tego powodu, że wygrywasz nad słodyczami.

Podczas diety keto staraj się przyzwyczaić do tego schematu. A po jej pomyślnym zakończeniu trzymaj się podobnego sposobu odżywiania. Kiedy całkowicie wygrasz z podjadaniem, poczujesz się o wiele lepiej, a do tego będziesz wyglądać niesamowicie.

Często poruszanym tematem jest również cena diety keto. Niezależnie od tego, czy jesteś za, czy przeciw, osoby, które z powodzeniem ukończyły dietę keto są zadowolone. A co najważniejsze – choć cena diety keto na początku wygląda przerażająco, to jeśli wszystko podliczysz, okaże się, że tak naprawdę zastępuje Ci ona wszystkie codzienne posiłki, więc przez czas trwania diety nie wydajesz pieniędzy na jedzenie – czyli finansowo wychodzisz na zero. Jeden posiłek keto będzie Cię kosztował około 6-10 zł, w zależności od producenta. Nie będziesz też musieć płacić za karnety na siłownię i zastanawiać się, co ugotować na obiad. Jest to więc właściwie całkiem korzystne rozwiązanie.

Na diecie keto nie musisz uprawiać sportu. Tak właśnie została opracowana i tak działa. Jednakże jeśli uprawiasz sport, to na pewno nie zaszkodzi. Dla tych z Was, którzy mają czas i chęci do uprawiania sportu, z pewnością dobrym wyborem będzie spacer po parku, bieganie, pływanie lub przejażdżka rowerowa. Dieta ketogeniczna w niczym Cię nie ogranicza. To, że nie będziesz spożywać cukru i skrobi – węglowodanów – nie oznacza, że Twój organizm będzie słabszy. Wręcz przeciwnie, Twoje ciało będzie zdrowsze, silniejsze i może nawet będziesz miała większą ochotę na uprawianie sportu. Sprawdź to sama!

Dietę ketogeniczną dostosowujesz samodzielnie. Możesz na przykład dodatkowo spożywać dozwolone warzywa czy inne wybrane produkty. Mówiąc wprost – kupujesz dietę keto, ale to od Ciebie zależy, czy będziesz jej przestrzegać. Dlatego naprawdę staraj się unikać mówienia sobie „oj tam, ten jeden raz zjem sobie bułkę”. Przez takie wahania Twój organizm może nie pozostawać stale w stanie ketozy, a dieta może nie przynosić oczekiwanych efektów.

Kolejną rzeczą, której należy unikać, jest słodzenie herbaty czy kawy – trzymaj się tego przez te kilka tygodni i jeśli nadal będziesz mieć ochotę na cukier, sięgnij po niego po zakończeniu diety. Dzięki diecie keto prawdopodobnie w końcu dojdziesz do wniosku, że życie i tak jest lepsze bez nadmiaru cukru.

Unikaj też alkoholu – w końcu to same węglowodany, a przecież to właśnie węglowodany starasz się odstawić na diecie keto. Podobnie jak w przypadku pierwszego punktu, ketoza nie miałaby takiego efektu, a na domiar złego – alkohol wpływa również na Twój stan fizyczny i psychiczny.

Robisz to tylko dla siebie i swojej pięknej sylwetki. Dlatego, jak już wspomnieliśmy, wracaj do swojej standardowej diety stopniowo. Sama dieta ketogeniczna powinna Ci bardzo pomóc. Mimo to obserwuj siebie i uważaj, by nie zacząć znowu się objadać. Po kilku tygodniach na diecie keto Twój apetyt na słodycze powinien zniknąć, więc postaraj się to wykorzystać i nie ulegaj ponownie zachciankom. Na świecie jest o wiele więcej przyjemności niż tylko słodkości i przekąski.

A co zrobić, gdy zaczną Cię dręczyć zachcianki? Stań przed lustrem i spójrz na siebie. Podoba Ci się to, co widzisz? To nie zepsuj tego zbyt dużą ilością cukru i lepiej napij się zamiast tego kawy, która stłumi chęć sięgnięcia po słodkości, albo zajmij swoje myśli czymś, co sprawia Ci przyjemność.

Jaką dietę keto wybrać?

Dietę tę oferuje wiele firm. A jeśli nie jesteś pewna, którą dietę keto wybrać i która jest najlepsza, możesz zainspirować się moją listą. Na co moim zdaniem najbardziej zwrócić uwagę w dietach keto?

 1. Cena za 1 dzień – ponieważ ceny diet keto często podawane są za cały pakiet, może Cię zmylić cena, która wydaje się niższa, niż jest w rzeczywistości. To, na co naprawdę trzeba zwrócić uwagę, to cena za 1 dzień – to ona decyduje o tym, ile faktycznie zapłacisz za posiłki na jeden dzień i jak opłacalny jest dany pakiet keto.
 2. Zróżnicowanie posiłków – nie sądzę, abyś chciała przez cały miesiąc pić tylko koktajle. Zwróć więc również uwagę na to, jak duży wybór dań oferuje dana firma. Weź też pod uwagę, że nie każde danie musi Ci smakować, więc postaraj się wybrać firmę, która oferuje to, co lubisz.
 3. Jakość i smak jedzenia – oczywiście jest to trudne do ustalenia, jeśli jeszcze nie próbowałaś danej diety. Możesz jednak zerknąć na skład i poczytać wiele opinii w Internecie, albo najpierw wypróbować testowy pakiet keto, który oferuje większość firm.
 4. Jakość obsługi klienta – lubię móc napisać do obsługi klienta po zakupie produktu i poprosić o wsparcie posprzedażowe. Dlatego uważam, że dobrze jest wybrać dietę od firmy, która ma dobrą, życzliwą i pomocną obsługę klienta.
 5. Uwzględnij osobiste preferencje – pamiętaj, aby wziąć pod uwagę to, co jest dla Ciebie ważne. Na przykład, jeśli jesteś wegetarianką, pamiętaj, aby wybrać dietę, która pasuje do Twojego sposobu odżywiania.

1. miejsce

Mix&Slim

Orientacyjna cena: 24 zł/dzień

Mix&Slim oferuje fantastyczną, 3-fazową dietę ketogeniczną. Pierwsza faza trwa 8 tygodni i skupia się na szybkiej utracie wagi. Efekt ten osiąga się poprzez drastyczne ograniczenie węglowodanów i cukrów w diecie, powodujące przejście organizmu w stan ketozy. W kolejnych fazach następuje stopniowe zastępowanie posiłków odchudzających Mix&Slim określonymi posiłkami białkowymi. 

Szeroki wybór posiłków odchudzających oraz możliwość ich dowolnego łączenia sprawia, że dieta ta nie jest monotonna i nie znudzi Ci się po kilku dniach. Dodatkowo posiłki są szybkie w przygotowaniu, a ceny pakietów korzystne. Należy jedynie uważnie stosować się do zasad diety i konsekwentnie unikać zabronionych produktów.

Oprócz szerokiej gamy produktów, Mix&Slim oferuje także kompleksowe wsparcie klienta. Sklep internetowy umożliwia kontakt telefoniczny i mailowy, ale także za pośrednictwem czatu online, gdzie można dopytać o wszelkie nurtujące nas kwestie. Odpowiedzi na wszelkie pytania można uzyskać od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00.

2. miejsce

Burak Dieta

Orientacyjna cena: 64 zł/dzień

Główne założenia tej diety to znaczące ograniczenie podaży węglowodanów przy jednoczesnym zwiększeniu podaży tłuszczów. Dieta pudełkowa Burak Dieta dostarcza jednak nie tylko tłuszczów pochodzących z produktów mięsnych, ale także nienasyconych kwasów tłuszczowych. Za ich dostarczenie odpowiedzialne są między innymi oleje roślinne, ryby, a także orzechy czy nasiona. Posiłki wzbogacone są o owoce i warzywa o niskiej zawartości cukru, dzięki czemu nie musisz się martwić o niedobory witamin i minerałów w organizmie. Dzięki temu Twoje posiłki są zróżnicowane, apetyczne i kolorowe, a jednocześnie odpowiednio zbilansowane. 

Dodatkowo Burak Dieta wyróżnia się bardzo wygodną formą składania i edycji zamówień. Na stronie znajdziemy dedykowany Panel Klienta, przy użyciu którego możemy nie tylko składać zamówienia, ale także edytować lub anulować terminy dostaw czy też przedłużyć dietę. Natomiast w przypadku dalszych pytań lub trudności dostępna jest także infolinia dla klientów, która obsługiwana jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-20:00 oraz w soboty w godzinach 9:00-14:00.

3. miejsce

Dietly

Orientacyjna cena: 67 zł/dzień

Dietly oferuje szeroki wachlarz diet do wyboru, z możliwością zamówienia do wielu miast w Polsce. Dostępny na stronie konfigurator ułatwia wybranie diety odpowiedniej do płci, aktywności fizycznej, preferencji żywieniowych oraz celów. Konfigurator jest bardzo intuicyjny i przejrzysty, a wybór odpowiednich parametrów zajmuje zaledwie chwilę. 

Jeśli jesteśmy zdecydowani na konkretną dietę, na przykład dietę ketogeniczną, wystarczy wybrać odpowiednią zakładkę, a naszym oczom ukaże się lista dostawców do wyboru w danym mieście, wraz z opiniami i ocenami klientów. Z łatwością można też wybrać parametry takie jak ilość posiłków, kaloryczność, czy nawet konkretne dania. 

Ponadto strona zawiera wyjątkową porównywarkę, dzięki której za pomocą jednego kliknięcia możemy porównać nie tylko ceny, ale także opinie klientów, a nawet posiłki wchodzące w skład poszczególnych diet i inne najważniejsze parametry.  W przypadku dodatkowych pytań, tutaj także możemy skorzystać z wygodnego czatu online, aby uzyskać bezpośrednią pomoc.

4. miejsce

Keto Mix

Orientacyjna cena: 29 zł/dzień

Główną zaletą diety od Keto Mix jest stosunek ceny do jakości. Posiłki są smaczne, łatwe do przygotowania, a ich wybór jest ogromny. Przy zakupie pakietów ceny posiłków są bardzo korzystne.

Ponadto w cenie pakietu otrzymujemy specjalny szejker, miarkę do odmierzania produktów oraz dedykowany planer wraz z książką kucharską. Dzięki tej diecie nie musisz się w ogóle zastanawiać nad tym, co jeść, a przygotowanie każdego posiłku zajmie Ci jedyne 5 minut. Dzięki temu łatwiej jest też przestrzegać diety i faktycznie schudnąć.

Decydując się na dietę Keto Mix wchodzimy w stan ketozy w ciągu 3 dni od jej rozpoczęcia, a potem możemy już tylko spokojnie obserwować, jak kilogramy znikają.

5. miejsce

Kikfit

Orientacyjna cena: 99 zł/dzień

Jadłospis diety od Kikfit opiera się głównie na posiłkach wytrawnych, przygotowanych z tłustych produktów odzwierzęcych z dodatkiem wielu warzyw, olejów roślinnych i orzechów. Jednakże w menu znajdziemy także posiłki na słodko i wypieki według autorskiej receptury.

Główną zaletą wyróżniającą dietę Kikfit od innych dostawców diet pudełkowych jest okazja do skorzystania z darmowej konsultacji dietetycznej oraz wyjątkowo szeroka możliwość personalizacji diety według indywidualnych potrzeb. Możemy nie tylko wybrać odpowiadający nam wariant kaloryczności, ale także wybrać rodzaj śniadania, wykluczyć wybrane produkty lub kategorie produktów, poprosić, aby codziennie chociaż jeden posiłek zawierał rybę czy krewetki, a także wykluczyć konkretne alergeny. A jeśli dostępne opcje konfiguracji wciąż nie będą dla nas zadowalające, możemy skontaktować się z producentem w celu opracowania indywidualnego planu żywieniowego.

Choć jest to najdroższa pozycja w naszym zestawieniu, jest zdecydowanie warta rozważenia, zwłaszcza dla osób, które mają szczególne potrzeby lub wymagania żywieniowe.

6. miejsce

BeKeto Catering

Orientacyjna cena: 70 zł/dzień

Dieta oferowana przez BeKeto Catering to może nie jest jedna z najtańszych opcji, ale za to zdecydowanie nadrabia różnorodnością posiłków i szerokimi możliwościami dostosowania diety do własnych potrzeb i preferencji. Przy zamówieniu mamy możliwość wyboru jednego z trzech programów standardowych lub zdecydować się na program z opcją wyboru menu.

Dostępnych jest także 6 wariantów kaloryczności, a w wyborze odpowiedniego wariantu do utraty lub utrzymania wagi, lub też do zwiększenia masy ciała, pomogą nam szczegółowe wskazówki zawarte na stronie. Jeśli wciąż nie będziemy pewni, jaką kaloryczność wybrać, możemy ją dobrać indywidualnie za pomocą dostępnego na stronie konfiguratora.

Dodatkowo możemy wybrać ilość i rodzaj posiłków. Producent oferuje także rabaty przy zamówieniach na dłużej oraz pakiet testowy w specjalnej, niższej cenie, aby sprawdzić, czy dieta rzeczywiście nam odpowiada.

7. miejsce

Wygodna Dieta

Orientacyjna cena: 65 zł/dzień

Pudełkowa dieta ketogeniczna od Wygodnej Diety to kolejna opcja, która oferuje dostawy do wielu miast w całej Polsce, duże zróżnicowanie posiłków, wiele wariantów kaloryczności, a także rabaty przy zamówieniach na co najmniej 20 dni roboczych. Na stronie internetowej znajdziemy także numer telefonu, pod którym możemy uzyskać darmową poradę dietetyczną.

Nie ma co prawda tylu opcji personalizacji diety, ale możemy z łatwością zamówić dietę przez internet, wybrać kaloryczność spośród aż dziesięciu wariantów oraz wybrać konkretne terminy dostaw. Wszystkie te parametry możemy bez problemu edytować nawet w trakcie trwania zamówienia. Dodatkowo jeżeli złożymy zamówienie do godziny 10:00 dnia roboczego, to najbliższą dostawę możemy otrzymać już następnego dnia.

8. miejsce

Chia Shake

Orientacyjna cena: 40 zł/dzień

Dieta ketogeniczna od Chia Shake opiera się na posiłkach odchudzających opracowanych przez specjalistów ds. żywienia, więc są one odpowiednio zbilansowane. Pakiet keto składa się z 5 posiłków na każdy dzień. Wśród nich znajdziemy koktajle, puddingi, kasze i zupy odchudzające, a także omlety. Dla każdego z tych posiłków mamy po kilka smaków do wyboru.

Dodatkowo do pakietu możemy otrzymać niskokaloryczny słodzik lub dedykowany shaker ze zdejmowanym dnem, który umożliwia noszenie ze sobą 2 posiłków naraz. W cenie dołączony jest także plan diety, który nie tylko stanowi swoisty przewodnik po każdym etapie diety, ale także zawiera dodatkowe przepisy.

Producent do każdego pakietu dorzuca też mały prezent-niespodziankę. Chia Shake oferuje również kompleksową obsługę klienta, z którą można skontaktować się telefonicznie, mailowo oraz za pośrednictwem czatu online.

9. miejsce

Dieta Premium

Orientacyjna cena: 69 zł/dzień

Dieta Premium to bardzo podobna propozycja do tej oferowanej przez Wygodną Dietę. Znajdziemy tutaj możliwość dostawy do wielu lokalizacji w całej Polsce, a w przypadku konieczności dostawy do miasta niewymienionego na liście dostępnych lokalizacji istnieje możliwość ustalenia indywidualnych warunków dostawy.

Przy zamówieniu możemy wybrać jeden spośród dziesięciu dostępnych wariantów kaloryczności. Przy dłuższych zamówieniach również możemy liczyć na niższą cenę za dzień. Po przejrzeniu się przykładowemu menu przekonamy się, że Dieta Premium również stawia na zróżnicowane, ciekawe posiłki, zarówno wytrawne, jak i te na słodko.

W przypadku dodatkowych pytań możemy również skonsultować się z dietetykiem drogą mailową lub telefonicznie. Zamówienie złożone do godziny 10:00 będą realizowane już następnego dnia.

10. miejsce

Gastro Paczka

Orientacyjna cena: 53 zł/dzień

Gastro Paczka to najtańsza opcja wśród wymienionych na naszej liście diet pudełkowych. W diecie tego dostawcy możemy wybierać spośród 6 dostępnych wariantów kaloryczności oraz zdecydować, czy wolimy standardową opcję składającą się ze śniadania, obiadu i kolacji, czy wolimy wariant z czterema posiłkami zawierający dodatkowo przekąskę keto.

Możemy też oczywiście wybrać ilość dni i daty dostarczania posiłków. Choć dostawca ten nie oferuje jako takich rabatów za zamówienia składane na większą ilość dni, to oferuje inne podobne rozwiązanie, jakim jest cashback. Za każde 100 zł wydane na Gastro Paczce otrzymujemy “z powrotem” 5 zł do skarbonki online, które możemy wykorzystać jako rabat przy następnym zamówieniu.

Minusem tej oferty jest to, że nie ma możliwości zamówienia diety na jeden dzień w celu wypróbowania, ponieważ normalne zamówienia przyjmowane są na minimum 5 dni, a nawet w przypadku wyboru pakietu próbnego musimy zamówić dietę na co najmniej 3 dni.

10 wskazówek, z którymi warto się zapoznać przed przejściem na dietę keto

Są to wskazówki kierowane głównie do osób, które rozpoczynają dietę na własną rękę. Dla tych z Was, którzy na początek kupują gotowe diety, na przykład Mix&Slim, Dietly itp., wskazówki te oczywiście również będą przydatne, ale wiele z nich wykorzystacie dopiero po przejściu z powrotem na normalną dietę.

Podczas stosowania diety keto konieczne jest znaczne ograniczenie węglowodanów. Dlatego upewnij się, które pokarmy możesz jeść, a których nie. Upewnij się, że wiesz, jakie pokarmy zawierają węglowodany. Znajdują się one bowiem nie tylko w chlebie, makaronie, frytkach, ciasteczkach, cukierkach czy lodach. Na przykład fasola zawiera dużo białka, ale ma również wysoką zawartość węglowodanów. Owoce i warzywa również często zawierają węglowodany. Jedyne pokarmy, które w ogóle nie zawierają węglowodanów, to mięso (białko) i czyste tłuszcze, takie jak masło i oleje (w tym oliwa z oliwek i olej kokosowy). Nie oznacza to oczywiście, że należy jeść wyłącznie to, ale ogólnie należy spożywać pokarmy, które zawierają minimum węglowodanów.

Kiedy zaczynasz dietę keto, jesz również mało tłuszczów, ale później, zwłaszcza jeśli chcesz odstawić węglowodany na dłuższy czas, po prostu nie możesz unikać tłuszczów. Tłuszcze nie są niczym złym, a ludzie niepotrzebnie się ich boją, bo wmówiono im, że po nich przytyją. Dopóki jesz zdrowo, odpowiednio i nie spożywasz niezdrowych tłuszczów, nie musisz się niczego obawiać. Mimo to przygotuj się trochę. Dodatkowe tłuszcze mogą nie odpowiadać każdemu, niektóre osoby są bardziej typem węglowodanowym.

Jednym z najczęstszych błędnych przekonań dotyczących diety keto jest to, że możesz jeść tyle białka, ile chcesz. Co jednak nie do końca jest prawdą. To nie jest tylko dieta, w której ograniczasz węglowodany – musisz również utrzymywać umiarkowane spożycie białka, jeśli przechodzisz na dietę na własną rękę. Oczywiście jeśli na diecie keto nie jesz węglowodanów, musisz je zastąpić białkami lub tłuszczami, ale uważaj, nie zastępuj ich wyłącznie białkami, zastąp je również tłuszczami.

Przygotowuj świeże posiłki, bo wstępnie przetworzona żywność po prostu nie jest dla Ciebie dobra. Poczytaj różne książki z przepisami keto lub książki kucharskie, aby znaleźć przepisy keto, które pokochasz. Znajdź co najmniej 5 przepisów, które będą szybkie, które będziesz w stanie wykonać bez książki kucharskiej i które będą Ci smakować. Na przykład jajka z warzywami. Kiedy nie będziesz musiała zbyt wiele myśleć o tym, co ugotować, dieta keto będzie o wiele łatwiejsza.

Kawa bulletproof jest prawdopodobnie jednym z najlepszych napojów wpisujących się w dietę keto, a na tej diecie masz tę przewagę, że możesz ją spożywać bez wyrzutów sumienia (oczywiście w rozsądnych ilościach). Ten pyszny napój, przygotowywany przez zmieszanie masła z gorącą czarną kawą, nie tylko będzie Ci smakował, ale także pomoże utrzymać głód na wodzy i da Ci czas na zaplanowanie kolejnego posiłku. Ponieważ napój zawiera dużo tłuszczu, da Ci uczucie sytości na dość długi czas.

Opowiedz im o swoim planie i upewnij się, że biorą go pod uwagę. Przez większość czasu nie będziesz w stanie jeść tego, co będzie jadła twoja rodzina. Prawdę mówiąc, jedzenie czegoś innego, niż reszta domowników, zawsze stanowi twardy orzech do zgryzienia. Poinformuj ich, jak będziesz się odżywiać, a może nawet poproś, by nie narażali Cię niepotrzebnie na zachcianki, a zamiast tego wspierali Cię w diecie.

Przy wszystkich atrybutach diety ketogenicznej (takich jak utrata wagi), istnieje jeden poważny efekt uboczny, na który musisz być przygotowana: grypa ketonowa. Grypa ketonowa to okres po rozpoczęciu diety, kiedy twoje ciało dostosowuje się do innego procesu spalania tłuszczu – przechodzisz w stan ketozy. Niektórym ludziom grypa ketonowa nie dokucza w żadnym stopniu, podczas gdy inni czują się naprawdę fatalnie. Jednak grypa ketonowa to tylko przejściowy stan na początku całej diety. Gdy z powodzeniem wejdziesz w ketozę, grypa ketonowa Cię opuści. Zazwyczaj trwa ona od 2 do 10 dni.

Wzmocnij swoją odporność, aby złagodzić nieprzyjemne skutki uboczne diety keto. Zwiększ spożycie witamin i minerałów, na przykład dzięki warzywom i owocom, a może suplementom diety i dodatkom. Zwiększ również spożycie wody, przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów jest bardzo ważne na diecie keto.

W dzisiejszych czasach, kiedy diety keto stały się tak powszechne, że pojawiły się różne diety hybrydowe, takie jak wegetariańskie diety keto i tym podobne, bardzo trudno jest powiedzieć, czy keto jest dla Ciebie odpowiednie, czy nie. Jeśli chcesz schudnąć, dieta keto może być właściwym wyborem, ale pamiętaj, że jeśli jesteś na przykład wegetarianką, lub masz problem z tłuszczami, przestrzeganie diety keto będzie dla Ciebie dość trudne, więc dobrze byłoby rozważyć wybór innej diety. Po prostu upewnij się, czy keto jest dla Ciebie odpowiednie, czy nie.

Przygotuj z wyprzedzeniem plan na to, jak będziesz jeść po zakończeniu diety. Wiele osób po zakończeniu diety keto przechodzi na dietę niskowęglowodanową. Jest to „lżejszy rodzaj keto” – długoterminowy sposób odżywiania, w którym jesz bardzo mało węglowodanów, ale nie musisz ich całkowicie eliminować. Pamiętaj, aby po zakończeniu nie wracać do pierwotnej diety, którą stosowałaś przed keto. To grozi efektem jo-jo.

Celem stosowania diety keto, oprócz utraty wagi, powinna być zmiana sposobu odżywiania na zdrowszy i nauczenie się, aby nie podjadać, jeść mniej chleba i makaronu, a także jeść więcej warzyw. Zastanów się, jak będzie wyglądała Twoja dieta po zakończeniu diety keto. Czy wykorzystasz tę wielotygodniową dietę jako krok w kierunku poprawy swojego zdrowia w perspektywie długoterminowej?

Wreszcie

Mam dla Was 10 świetnych wskazówek, opracowanych na podstawie własnych doświadczeń przez dziewczynę, która odmieniła swój sposób odżywiania z pomocą diety keto:

 1. Potraktuj to jako początek zmiany stylu życia! Ważne jest, aby pamiętać, że dieta keto to dopiero początek!
 2. Bądź dzielna i nie poddawaj się! Postępuj zgodnie z wytycznymi i zasadami diety keto. Chociaż na początku może to być nieco trudne, szybka utrata wagi Ci to wynagrodzi. Kiedy zobaczysz wyniki – znikające kilogramy, to da Ci kopa na kolejny tydzień, a potem następny i nagle okaże się, że Twoje spodnie są za luźne. U mnie ta chwila nadeszła jakoś w 3 tygodniu… i naprawdę da się to wytrzymać. Ludzie wokół Ciebie zaczynają zauważać efekty, a to napędza Cię jeszcze bardziej. Kiedy pójdziesz do sklepu z ubraniami, wszystko, co Ci się spodoba na wieszaku, będzie na ciebie pasowało.
 3. Nie daj się zniechęcić uszczypliwym znajomym czy niedowiarkom w pracy.
 4. Nie bój się przyznać, że jesteś na diecie keto – to by oznaczało, że nie wierzysz w siebie. W ten sposób utrzesz nosa niedowiarkom.
 5. Poczujesz się szczęśliwsza, bardziej energiczna, radosna… i to zirytuje wszystkich niedowiarków.
 6. Kiedy schudniesz, staniesz się inną osobą – piękniejszą i bardziej pewną siebie.
 7. Teraz musisz sobie uświadomić, że to dopiero początek i nadszedł czas na prawdziwą zmianę w Twoim życiu i stylu życia.
 8. Zacznij ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. Gotuj własne posiłki i zabieraj je ze sobą do pracy w pudełeczkach. Koniec z jedzeniem na mieście! Gotowanie w domu jest dużo tańsze i zdrowsze.
 9. Dodaj do tego sport i ćwiczenia. W przeciwnym razie kilogramy z czasem powrócą.
 10. Myślę, że dieta niskowęglowodanowa to idealny sposób odżywiania do wdrożenia już na zawsze. W internecie można znaleźć mnóstwo pomocnych przepisów, grup facebookowych i aplikacji żywieniowych.

Przydatne linki ✓wiarygodne:

[1] Wikipedia (PL): Dieta niskowęglowodanowa

[2] Wikipedia (PL): Węglowodany

[3] Wikipedia (PL): Odchudzanie

[4] Wikipedia (PL): Dieta

[5] Healthline (ENG): The Ketogenic Diet: A Detailed Beginner’s Guide to Keto

[6] Healthline (ENG): 20 Foods to Eat on the Keto Diet

Autor artykułu:

Autor artykułu:

Więcej o autorach lub stronie znajdziesz w dziale o nas. Chcesz wiedzieć jak dobieramy produkty?

Gdzie teraz?

Selekcja produktów i tworzenie rankingów to dla nas ważny proces, który wykonujemy dobrze. Produkty przechodzą kilka kontroli, dokładne badania, aw każdym porównaniu biorą udział co najmniej 2 osoby. Dlatego zawsze możesz być pewien niezależności i jakości porównania. Chcesz więcej? Przeczytaj szczegółowy opis tego, jak dobieramy produkty ».