10 produktów na najlepsze domowe wybielanie zębów – ranking

Podsumowanie: Zastanawiasz się jak najlepiej wybielić zęby w domu? Z tego powodu zestawiłam dla Ciebie porównanie 10 naturalnych, domowych produktów do wybielania zębów.

 • Zwycięzcą 1. miejsca został zestaw System PAP Whitening, który delikatnie wybiela zęby.
 • 2 miejsce przypadło zestawowi wybielającej pasty do zębów (ponownie, wszystko naturalne) White Shock Power White.
 • Na 3 miejsce wybrałam proszek do zębów brytyjskiej marki My White Secret, który nadaje się również do zębów wrażliwych.
  Poza tym czego jeszcze możesz dowiedzieć się w artykule?

Jakie masz inne metody wybielania zębów?[2][3] I dlaczego warto wybrać drogę naturalną?[6][7].

TOP  1. miejsce

System PAP Whitening

Orientacyjna cena: 185 zł

Dlaczego 1. miejsce
Ponieważ jest to doskonały zestaw do domowego wybielania zębów, z efektami wybielania stomatologicznego.

2. miejsce

White Shock Power

Orientacyjna cena: 83 zł

Dlaczego 2. miejsce
Ponieważ jest to jedna z najlepszych naturalnych domowych alternatyw dla wybielania zębów za pomocą szczoteczki
LED.

3. miejsce

My White Secret

Orientacyjna cena: 95 zł

Dlaczego 3. miejsce
Ponieważ jest to proszek, który zawiera węgiel aktywny i glinkę bentonitową dla skutecznego domowego i naturalnego wybielania zębów.

Dziesięć najlepszych produktów do domowego wybielania zębów

Dlaczego warto wybielić zęby?

Kto nie chciałby mieć białych zębów. Nie dość, że śnieżnbiałe zęby są piękne dla oka, to jeszcze wyglądają na zdrowe. Oczywiście od każdego człowieka zależy, czy kwestia wybielania zębów jest mu bliska, czy nie. Mówi się jednak, że zęby, podobnie jak dłonie, są wizytówką człowieka.

 • Należy wspomnieć, że żadne zęby nie są naturalnie całkowicie białe. Zawsze mają pewien odcień koloru, który najbardziej widoczny jest na najciemniejszej części zęba, jaką jest chrząstka zębowa.
 • I nie tylko zęby jako całość są indywidualnie barwione, ale dotyczy to każdego zęba z osobna. Na przykład kły zawsze mają najbardziej żółty odcień. Ponadto zęby mogą lekko żółknąć z wiekiem[1].
 • Podstawowy odcień zębów i jego intensywność są wrodzone, podobnie jak kolor włosów. Oznacza to, że nie można na niego całkowicie wpłynąć. Jest to również odpowiedź na pytanie, dlaczego wyniki po wybielaniu zębów tak bardzo różnią się u poszczególnych osób.

W jaki sposób wybiela się zęby?

Przyjrzyjmy się bliżej kwestii wybielania. Istnieją cztery podstawowe sposoby na osiągnięcie białego uśmiechu:

 • Mechaniczny – pasty wybielające zęby[2].
 • Chemiczny – żele wybielające[3].
 • Poprzez nałożenie licówek ceramicznych – polega to na pokryciu zewnętrznej powierzchni zęba warstwą specjalnego materiału.
 • Korony porcelanowe.

Pasty stanowią najprostszą metodę w procesie wybielania zębów. Z drugiej strony mówi się też, że jest najmniej skuteczna. Na rynku jest wiele past do zębów bez recepty, które oferują efekt wybielania. Niektóre z nich są całkowicie naturalne, inne syntetyczne zawierające nadtlenek. Stosowanie wybielających past do zębów nie powinno powodować problemów zdrowotnych. Zawsze jednak należy skonsultować z dentystą przydatność wybranego produktu.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to reakcja chemiczna, która powoduje zmianę pigmentu na szkliwie. Konkretnie polega na rozpuszczeniu barwników organicznych w strukturze zęba przez nadtlenki – środki wybielające zawierają więc nadtlenek wodoru lub substancje, które uwalniają go w różnych stężeniach. Najbardziej optymalne jest poddanie się wybielaniu zębów bezpośrednio w gabinecie stomatologicznym pod nadzorem lekarza. Lekarz zaleci najbardziej odpowiednią procedurę, dostosowaną do Twoich zębów. Może zalecić albo intensywne wybielanie w gabinecie, które często daje efekty już po 1 godzinie, albo wybielanie w domu, które choć trwa dłużej, jest łagodniejsze. Najlepsze rezultaty osiąga się łącząc obie metody.

Czy wybielenie zębów wiąże się z jakimiś problemami?

Tak, podobnie jak w przypadku każdej innej ingerencji w organizm. Zawsze istnieje ryzyko, jakkolwiek minimalne.

Podczas zabiegu wybielania chemicznego mogą wystąpić pewne reakcje niepożądane,[4] takie jak wrażliwość zębów czy pieczenie dziąseł. Lekarze twierdzą, że jest to stan przejściowy, który ustąpi sam w ciągu kilku dni.

Prawdopodobnie najbardziej zauważalnym dyskomfortem związanym z domowym i gabinetowym wybielaniem zębów jest zwiększona wrażliwość, wyrzynanie się zębów, a czasem nawet lekka szorstkość zębów. Jednak te problemy są zawsze tylko przejściowe.

Dieta przy wybielaniu zębów

Jeśli w grę wchodzi wybielanie w gabinecie stomatologicznym, w ciągu pierwszych 24 godzin po wybielaniu nie należy spożywać żadnych pokarmów, które mają możliwość pozostawienia pigmentów. Dotyczy to na przykład kawy, herbaty, czerwonego wina lub buraków czy jagód. To samo dotyczy kwaśnych pokarmów, takich jak sok pomarańczowy.

Wybielanie domowe ma te same zasady, ale nieco bardziej rygorystyczne. W rzeczywistości ten schemat jest zalecany do przestrzegania podczas całej procedury wybielania. Wymienione powyżej pokarmy powinny być w tym czasie znacznie ograniczone[5].

Jak długo utrzymuje się rezultat wybielania zębów?

Ponownie, jest to bardzo indywidualne i odpowiedź nie może być traktowana jako dogmat. Zależy ona od naturalnego pigmentu zębów, o czym wspomniano powyżej. Innym kryterium oprócz genetyki, które wpływa na efekt końcowy jest staranność dbania o higienę jamy ustnej, skład diety, palenie papierosów i ogólny styl życia.

Średnio jednak podaje się, że zęby utrzymują się wybielone około 12-36 miesięcy.

Dla kogo wybielanie zębów nie jest odpowiednie?

Ogólnie zaleca się, że jeśli zdecydujesz się na wybielanie zębów, powinny one być przede wszystkim zdrowe. Oznacza to, że bez ubytków, wrażliwości czy chorób genetycznych i innych, takich jak choroby przyzębia.

Do wybielania nie nadają się również zęby z wrażliwymi szyjkami zębowymi, ponieważ wybielanie może pogłębić ten stan. Nie zaleca się również wybielania zębów z powierzchowną pigmentacją, u osób intensywnie palących, w okresie ciąży i laktacji, w przypadku alergii na składniki produktu oraz w wieku poniżej 13-15 lat.

Zamiast tego używaj naturalnych produktów

Zawsze lepiej wiedzieć, co trafia do naszego organizmu. Jest tak wiele czynników ze środowiska zewnętrznego, na które nie mamy wpływu, więc dobrze jest mieć oko na to, co możemy kontrolować. Na przykład cytryny, truskawki, pomarańcze, papaja i inne owoce zawierają naturalne substancje wybielające. Takie naturalne składniki są bezpieczniejszym sposobem na wybielenie zębów niż środki wybielające zawierające nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu[6].

Możesz również spróbować oleju kokosowego,[7] który bardzo dobrze sprawdza się w pielęgnacji jamy ustnej. Nałóż go na szczoteczkę po tradycyjnym myciu zębów i umyj nią zęby. Możesz również użyć oleju do delikatnego masażu dziąseł i ust. Higieniści stomatologiczni informują, że regularne stosowanie zwykle powoduje częściowe wybielenie zębów. Choć wynik nie dorównuje profesjonalnemu wybielaniu zębów, jest znacznie zdrowszy i daje pewne rezultaty.

1. miejsce

System PAP Whitening

Orientacyjna cena: 185 zł

Wybielanie zębów, które zapewnia efekty jak z gabinetu stomatologicznego. Zawartość fluoru i naturalnych ekstraktów zapobiegnie paradontozie i powstawaniu próchnicy.

Dlaczego wybrałam System PAP Whitening na 1. miejsce?

Żel wybielający skutecznie usuwa przebarwienia, które osadzają się na szkliwie zębów. Nie zawiera drobinek ściernych, a dzięki elastycznym nakładkom równomiernie pokrywa powierzchnie zębów, docierając również do przestrzeni międzyzębowych.

Więcej informacji

Żel zawiera także znaczną ilość fluoru i naturalnych ekstraktów, które zapobiegają powstawaniu próchnicy i rozwojowi paradontozy. Ogromnym plusem jest to, że System PAP Whitening wybiela nawet bardzo żółte zęby z przebarwieniami powstałymi przez spożywanie kawy, herbaty, czy palenie papierosów.

Producent zaleca stosowanie od 30 do 60 minut 1-3 razy w tygodniu, jednak możesz go stosować również na noc w celu uzyskania lepszych efektów. 

Cena za produkt wynosi ok. 185 zł.

2. miejsce

White Shock Power

Orientacyjna cena: 83zł

Świetny zestaw do naturalnego wybielania zębów! Zawiera ekstrakt z porostu islandzkiego, który już od wieków był stosowany przez ludność Arktyki.

Dlaczego zestaw wybielający White Shock Power White umieściłam na 2 miejscu?

Ponieważ jest to produkt do wybielania zębów oparty na całkowicie naturalnej bazie. Zawiera ekstrakt z porostu islandzkiego, który już od wieków był stosowany przez ludność Arktyki. Zestaw wybielający składa się ze stomatologicznego żelu wybielającego oraz lampy LED.

Więcej informacji

Unikalne połączenie porostu islandzkiego, nieścieralnych krzemionek i ActiluX działa razem, aby skutecznie usunąć plamy i bakterie, które mogą powodować płytkę nazębną i próchnicę, aby dać Ci natychmiastowo jaśniejszy, bielszy uśmiech.

Wybielanie jest aktywowane przez światło zasilane przez unikalny składnik BlanX White Shock – ActiluX. Jest on osadzany na powierzchni zębów podczas szczotkowania i pozostaje aktywny przez cały dzień. Do zabiegu dołączony jest gryzak LED, który należy stosować po użyciu pasty przez 1 minutę.

Cena produktu to ok. 83 zł.

3. miejsce

My White Secret

Orientacyjna cena: 95 zł

Proszek z węglem aktywnym dla pięknego białego uśmiechu i zdrowej jamy ustnej. Opakowanie zawiera 60 ml produktu.

Z jakich powodów umieściłam proszek wybielający My White Secret na 3 miejscu?

Proszek brytyjskiej marki My White Secret wpadł mi w oko głównie dlatego, że jest w pełni naturalny i nadaje się do wybielania wrażliwych zębów, które mogą gorzej reagować na mniej delikatne metody wybielania. Nie jest również testowany na zwierzętach i jest odpowiedni dla wegan.

Więcej o produkcie

Proszek zawiera aktywny węgiel drzewny i glinkę bentonitową, które są skutecznymi składnikami wybielającymi, które również detoksykują jamę ustną. Aktywowany węgiel drzewny jest nieścieralny i dlatego nie uszkadza szkliwa zębów. Glinka bentonitowa jest pełna minerałów, a ekstrakt z mięty łagodzi podrażnione i zapalone dziąsła. Dodatkowo utrzymuje świeży oddech.

Stosuj go dwa razy dziennie. Nałóż proszek na zwilżoną szczoteczkę i umyj zęby. Następnie przepłucz jamę ustną.

Cena proszku to około 95 zł.

4. miejsce

Opalescence Sensitivity Relief do zębów wrażliwych

Orientacyjna cena: 47 zł

Dlaczego wybrałam wybielającą pastę do zębów Opalescence?

Dlatego, że jest odpowiednia dla każdego, kto ma wrażliwe zęby i obawia się wybielania chemiczneggo, które dodatkowo może pogorszyć ich stan. Krzemionka zawarta w paście usuba przebarwienia, dzięki czemu rozświetla zęby już po miesiącu stosowania nie powodując przy tym żadnych efektów ubocznych. W skład wchodzi azotan potasu, który zmniejsza wrażliwość zębów, fluorek sodu wzmacniający szkliwo oraz ksylitol.
Producent zaleca stosowanie pasty powyżej 12 r.ż., co najmniej przez 1 minutę, 2x dziennie (rano i wieczorem).

Cena pasty to ok. 47 zł.

5. miejsce

My White Secret Paski wybielające do zębów

Orientacyjna cena: 152 zł

Dlaczego wybrałam paski wybielające od My White Secret?

Te paski wybielające od My White Secret nie zawierają nadtlenku ani innych agresywnych substancji, które uszkadzają szkliwo, zamiast tego zawierają tylko czyste naturalne składniki.

Zestaw zawiera 14 sztuk, a cena wynosi około 152 zł.

Paski zawierają węgiel aktywny, który wspomaga cały proces wybielania. Zaleca się stosowanie ich co noc przez 14 dni. Paski mają miętowy smak i są łatwe w aplikacji. Zawierają również węglan wapnia, kwas cytrynowy, olej kokosowy i wspomniany wcześniej węgiel aktywny.

A jak korzystać z zestawu? Paski nakładamy na dokładnie wyszczotkowane zęby i pozostawiamy na około pół godziny.

6. miejsce

Ben&Anna

Orientacyjna cena: 29 zł

Co mnie przyciągnęło do pasty do zębów Ben & Anna?

Pasta BEN&ANNA Natural Toothpaste White przeznaczona jest do delikatnego wybielania zębów. Przy regularnym stosowaniu producent obiecuje zauważalną różnicę – bardziej promienny uśmiech.

Jej właściwości to przede wszystkim:

 • ochrona przed próchnicą,
 • wybielanie zębów,
 • wzmacnianie zębów
 • łagodny skład,
 • utrzymywanie świeżego oddechu.

Pasta jest produktem wegańskim, co wg mnie jest dużym plusem.
Sposób użycia: zaleca się dokładne czyszczenie zębów co najmniej 2x dziennie przez 2 minuty.

7. miejsce

Coslys Czarna wybielająca pasta do zębów

Orientacyjna cena: 30 zł

Dlaczego wybrałam czarną pastę do zębów Coslys?

Czarna wybielająca pasta do zębów francuskiej marki Coslys z czarnym węglem z francuskiej sosny delikatnie wybiela zęby i skutecznie usuwa płytkę nazębną. Oprócz czarnego węgla drzewnego zawiera aloes, który działa harmonizująco, łagodząc całą jamę ustną i chroniąc ją przed ponownymi podrażnieniami i uszkodzeniami.

Cena pasty to niecałe 30 zł.

8. miejsce

Argital Wybielająca pasta do zębów z propolisem i dentie

Orientacyjna cena: 32 zł

Dlaczego zamieściłam tutaj pastę do zębów Argital?

Argital Whitening Toothpaste to doskonały wybór wybielającej pasty do zębów wrażliwych. Pomaga skutecznie usunąć płytkę nazębną z powierzchni zębów, aby chronić je przed próchnicą. Delikatne składniki wybielające przywracają zębom wspaniały odcień, a olejki eteryczne zapewniają świeży oddech. Pasta ma również silne działanie ściągające na dziąsła.

Pasta kosztuje 32 zł.

9. miejsce

Georganics tabletki do mycia zębów z węglem aktywnym

Orientacyjna cena: 42 zł

Dlaczego wybrałam pastę Georganics w tabletkach?

Ten ciekawy i w 100% naturalny produkt od Georganics to pasta do zębów w zupełnie nowej, innowacyjnej formie. Jest to pasta w tabletkach, która wspaniale się pieni dzięki zawartości kamienia winnego i sody oczyszczonej, a sproszkowany węgiel aktywny pomaga doskonale oczyścić zęby, a także ma niekwestionowane działanie wybielające. Dodatkowo zawiera olejek z mięty pieprzowej, który spektakularnie działa przeciw bakteriom i dba o dziąsła.

Ten wspaniały pomocnik do czyszczenia zębów w domu i w podróży nie zawiera również gliceryny, SLS, fluoru, dodatków chemicznych, barwników ani tłuszczów zwierzęcych. Jest zatem odpowiedni również dla wegan.

Natomiast jak używać tabletek? Najpierw przepłucz usta wodą, a następnie umieść jedną tabletkę w ustach. Pozwól jej się rozpuścić i zacznij szczotkować zęby przez około 2 minuty i gotowe.

Szklana butelka ze 120 tabletkami kosztuje około 42 złote i jeśli będziesz stosować dwie tabletki dziennie (1 wieczorem i 1 rano) wystarczą Ci one na 2 miesiące.

10. miejsce

Urtekram wybielająca pasta do zębów dla wrażliwych zębów

Orientacyjna cena: 24 zł

Dlaczego umieściłem tutaj pastę wybielającą Urtekram?

Urtekram Whitening Toothpaste with Organic Mint to dobry sposób na czyszczenie i dezynfekcję zębów. Ta łagodna pasta do zębów ma orzeźwiający miętowy smak i czyści naturalnie dzięki sproszkowanej kredzie z dna morskiego. Zawiera również aloes, który pielęgnuje dziąsła. A jako bonus zawiera mirrę, która delikatnie dezynfekuje. Dzięki zawartości apatytu, pasta do zębów ma również lekkie działanie wybielające.

Cena pasty do zębów to ok. 24 zł.

Na zakończenie

Białe zęby bez ubytków po prostu dobrze wyglądają. To może być powierzchowne, ale to nasza wizytówka, którą każdy widzi na pierwszy rzut oka. Jeśli masz ochotę na bielsze zęby, zebrałam 10 najlepszych domowych produktów wybielających, które są naturalne i całkowicie bezpieczne.

Na przykład, wypróbuj zestaw od System PAP Whitening, który wykorzystuje moc naturalnych ekstraktów i fluoru. Albo mogę też polecić White Shock Power White, który pięknie rozjaśni Twój uśmiech. A jeśli chcesz trochę poeksperymentować, proszek do zębów My White Secret może być właśnie tym rozwiązaniem.

Wszystkie te produkty rozjaśnią pigment Twoich zębów i nadadzą im bardziej promiennego wyglądu.

Przydatne linki ✓wiarygodne:

[8] Healthline (ENG): 6 Simple Ways to Naturally Whiten Your Teeth at Home

[9] PubMed Central (ENG): A Critical Review of Modern Concepts for Teeth Whitening

[10] PubMed Central (ENG): Whitening toothpaste containing activated charcoal, blue covarine, hydrogen peroxide or microbeads: which one is the most effective?

Autor artykułu:

Autor artykułu:

Więcej o autorach lub stronie znajdziesz w dziale o nas. Chcesz wiedzieć jak dobieramy produkty?

Gdzie teraz?

Selekcja produktów i tworzenie rankingów to dla nas ważny proces, który wykonujemy dobrze. Produkty przechodzą kilka kontroli, dokładne badania, aw każdym porównaniu biorą udział co najmniej 2 osoby. Dlatego zawsze możesz być pewien niezależności i jakości porównania. Chcesz więcej? Przeczytaj szczegółowy opis tego, jak dobieramy produkty ».