10 najlepszych majtek menstruacyjnych – ranking

Podsumowanie: Majtki menstruacyjne na pierwszy rzut oka nie różnią się od klasycznych majtek. Posiadają one jednak specjalne warstwy chłonne, które niezawodnie absorbują krew menstruacyjną podczas miesiączki.[1] W poniższym artykule wybrałam 10 najlepszych majtek menstruacyjnych, które warto wypróbować.

 • Pierwsze miejsce przyznałam czeskim majtkom Snuggs, które mają świetne recenzje, wiele wariantów i można je kupić już za około 165 zł.
 • Na drugim miejscu znalazły się majtki francuskiej marki Saforelle, które są zarówno funkcjonalne, jak i bardzo wygodne, a kosztują około 185 zł.
 • Trzecie miejsce zdobyły majtki menstruacyjne Yuuki od czeskiej marki Bamboolik, które są wykonane z oddychającego materiału i mają wysoki stopień absorpcji. Cena za jedną parę to około 110 zł.

Oprócz wszystkich praktycznych informacji, zalet i wad majtek menstruacyjnych, podsumowałam informacje na temat menstruacji, PMS[2] i innych środków wspomagających kobiety w trakcie menstruacji.[3][4]

TOP  1. miejsce

Snuggs

Orientacyjna cena: 165 zł

Dlaczego 1. miejsce?

Ponieważ są to wygodne, niezawodne, wysokiej jakości i niedrogie majtki menstruacyjne do wszystkich celów. Są dostępne w wielu rozmiarach (XS- XXL) i kilku rodzajach – na przykład do lekkich i średnich miesiączek lub do obfitych miesiączek.

2. miejsce

Saforelle Culotte

Orientacyjna cena: 185 zł

Dlaczego 2. miejsce?

Ponieważ są to cienkie, wygodne majtki menstruacyjne dostępne w 5 rozmiarach. Majtki absorbują podobną ilość krwi, co 3 tampony. Są cienkie, wygodne i nie powodują brzydkiego zapachu.

3. miejsce

Yuuki Bamboolik

Orientacyjna cena: 110 zł

Dlaczego 3. miejsce?

Ponieważ są to majtki menstruacyjne o wysokim stopniu absorpcji. Wykonane z cienkiego, oddychającego materiału, dzięki czemu są wygodne i nie powodują odparzeń czy nieprzyjemnego zapachu.

Dziesięć najlepszych majtek menstruacyjnych

Czym są majtki menstruacyjne?

Majtki menstruacyjne działają na zasadzie warstw. Mają ich kilka, a ich zadanie jest proste – pochłaniają wilgoć. Nie da się jednoznacznie powiedzieć, co zawiera każda z warstw, ponieważ jest to zróżnicowane – każdy producent ma swoje własne know-how.
Tylko od Ciebie zależy, w jaki sposób będziesz używać majtek – samodzielnie lub jako rodzaj zabezpieczenia, na przykład w połączeniu z kubeczkiem. Zmienia się je mniej więcej raz na 8-10 godzin, w zależności od intensywności menstruacji.[1]

Czym jest menstruacja?

Każda kobieta dobrze to zna. Menstruacja towarzyszy życiu kobiety od okresu dojrzewania do menopauzy, dlatego bardzo ważne jest, aby przyjmować te chwile z pokorą i dbać o swoje ciało najlepiej, jak potrafimy.

 • Menstruacja to po prostu krwawienie. Krwawienie, które występuje podczas cyklu menstruacyjnego u kobiet. Moment pojawienia się pierwszej miesiączki może być bardzo różny, ale lekarze podają przedział między 8. a 15. rokiem życia dziewcząt. Zakończenie cyklu również jest kwestią całkowicie indywidualną, jednak ponownie istnieje ustalony przedział wiekowy, czyli od 45. do 55. roku życia.[1]
 • Menstruacja jest swego rodzaju momentem przejścia, kiedy dziewczyna staje się kobietą, a niektóre kultury postrzegają ten akt jako ogromne błogosławieństwo i zawsze towarzyszą mu huczne obchody.

Menstruacja i zespół napięcia przedmiesiączkowego

Co kobieta, to inne objawy. Niektóre z nas dręczy ogromny ból, a inne przechodzą „swoje dni” bez najmniejszych oznak dyskomfortu.

Ogólnie rzecz biorąc, menstruacji mogą towarzyszyć zarówno objawy fizyczne, jak i psychiczne, które są zbiorczo określane jako zespół napięcia przedmiesiączkowego. Szacuje się, że na zespół napięcia przedmiesiączkowego cierpi ponad połowa kobiet. Objawy zwykle ustępują wkrótce po wystąpieniu krwawienia. Eksperci zgadzają się, że zespołowi napięcia przedmiesiączkowego może towarzyszyć szereg różnych objawów.[2] Obejmują one:

 • Drażliwość, niepokój i płaczliwość
 • Wahania nastroju
 • Bóle głowy
 • Zwiększona tkliwość piersi
 • Ból w dolnej części brzucha
 • Wzdęcia
 • Zmianę apetytu
 • Zmianę libido
 • Zaburzenia snu

Środki higieniczne pomocne podczas menstruacji

Jeśli spojrzymy kilka lat wstecz, tak naprawdę nie było żadnego wyboru. Dostępne były tylko podpaski w jednym, ogromnym rozmiarze, a z powodu niskiej dostępności ustawiały się po nie ogromne kolejki. Obecnie kobiety mogą wybierać spośród naprawdę szerokiej gamy produktów, aby „te dni” były bardziej znośne i przyjemne:[3]

Ilość majtek na rok: 4
Cena majtek: około 120 zł
Cena za majtki rocznie: 960 zł na dwa lata
Jak długo wytrzymują: producenci podają około dwóch lat, ale według opinii służą nawet dłużej.

Ilość kubeczków menstruacyjnych na rok: 1 szt.
Cena kubeczka: Bardzo indywidualna. Można go nabyć w przedziale od 30 do nawet 100 zł.
Na jak długo wystarcza: 5-10 lat

Ilość podpasek na miesiąc: 25 szt.
Ilość podpasek na rok: 300
Cena za opakowanie 10 sztuk: 8 zł
Średni koszt podpasek rocznie: 240 zł

Ilość tamponów na miesiąc: 25 szt.
Ilość tamponów na rok: 300 szt.
Jedno opakowanie 16 sztuk: 12 zł
Średni koszt tamponów rocznie: 230 zł

Ilość gąbek menstruacyjnych rocznie: 4 szt.
Cena za gąbkę: 30 zł
Średni koszt rocznie: 120 zł

Ilość podpasek materiałowych na rok: 15 szt.
Cena za podpaskę: ok. 30 zł
Koszt podpasek rocznie: 450 zł
Na jak długo wystarczają: 3-5 lat (do zużycia)

Jak stosować majtki menstruacyjne?

Jak opisano powyżej, majtki menstruacyjne mogą być używane albo całkowicie samodzielnie, jako kompleksowe rozwiązanie na czas miesiączki, albo jako rodzaj zabezpieczenia w połączeniu z kubeczkiem[4] lub tamponem.

Majtki należy zmieniać w zależności od intensywności miesiączki. Producenci zwykle zalecają robić to co 8-10 godzin, niektórzy nawet co 12. Pranie majtek jest bardzo proste – wystarczy wypłukać je w zimnej wodzie, a następnie wyprać, najlepiej w pralce, na programie do prania ręcznego z delikatnym żelem do prania.

Zalety majtek menstruacyjnych

Jeśli spojrzeć na cenę zakupu w dłuższej perspektywie, to wynik może być tylko jeden – ich cena jest korzystna. Tak, oczywiście, tradycyjna bielizna zwykle kosztuje mniej pieniędzy niż te majtki, ale z drugiej strony pod względem funkcji są to zupełnie inne produkty.
Jeśli policzymy, ile kosztują nas klasyczne podpaski higieniczne rocznie, to wyjdzie nam kwota około 250 zł. Średnio kobiety miesiączkują przez około 35 lat, ponieważ występują przerwy w czasie ciąży, karmienia piersią i tak dalej, całkowita kwota może wzrosnąć do ponad 8 tysięcy złotych.
Z kolei jedna para majtek menstruacyjnych kosztuje około 750 koron i wystarcza na co najmniej 50 cykli prania, czyli mniej więcej na rok lub dwa.

Jak opisano powyżej, majtki zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymać co najmniej 50 cykli prania. Zawierają funkcjonalną warstwę zaawansowanego technologicznie materiału, który zapewnia, że wchłaniają do dwóch razy więcej niż klasyczna podpaska.

Majtki są bardzo wygodne dzięki przyjemnemu materiałowi, który składa się w 93% z poliamidu i w 7% z elastanu. Warstwa funkcjonalna wykonana jest z poliestru, bawełny, elastanu i poliuretanu.

Chociaż warstwa funkcjonalna majtek jest naprawdę cienka, jest również bardzo skuteczna. Na wierzchu znajduje się warstwa chłonna, która została zaprojektowana tak, aby bardzo szybko wchłaniać płyny i tym samym odprowadzać je z ciała, jednocześnie utrzymując temperaturę ciała. Materiał majtek jest oparty na materiałach sportowych. Pod warstwą funkcjonalną znajduje się laminat bawełny i nanowłókna, które mają za zadanie zatrzymywać płyny. Dzięki tym materiałom i technologiom można im naprawdę zaufać.

Niestety na wysypiskach śmieci w całej Europie gromadzi się do 10 miliardów klasycznych tamponów i podpasek.
Dzięki żywotności majtek menstruacyjnych można zaoszczędzić do 240 jednorazowych klasycznych podpasek na osobę, a tym samym zmniejszyć wpływ na środowisko.

Wady majtek

Korzystanie z majtek menstruacyjnych to bardzo indywidualna kwestia, więc oczywiste jest, że jednej osobie mogą odpowiadać, a innej wręcz przeciwnie. Jednak ogólnie rzecz biorąc, majtki te mają raczej więcej zalet niż wad. Jeśli jednak mielibyśmy wymienić kilka wad, wskazalibyśmy na:

Jeśli zaczniesz używać takich majtek, będziesz potrzebować dwóch lub trzech par na początek. Na początku wychodzi drożej, ale w przyszłości na pewno będzie to bardziej oszczędne.

Kiedy chcesz zmienić majtki, musisz również zdjąć spodnie lub rajstopy, więc cały proces zabiera więcej czasu niż na przykład w przypadku korzystania z kubeczka.

Pytania i odpowiedzi

Ponownie, jest to kwestia bardzo indywidualna i zależy od intensywności miesiączki. W przypadku cięższych miesiączek majtki należy zmieniać częściej, co około 8 godzin. W końcowych fazach cyklu nie musisz zmieniać majtek częściej, niż co 10 godzin.

Tak, można. Nawet młoda dziewczyna, która niedawno rozpoczęła miesiączkę, może to zrobić. A w jaki sposób?

 • Po zdjęciu majtek menstruacyjnych należy je najpierw wypłukać pod strumieniem bieżącej wody.
 • Następnie wypierz je ręcznie przy użyciu nieinwazyjnego żelu do prania lub włóż do pralki na program prania ręcznego.
 • Na koniec włóż majtki do suszarki lub pozwól im wyschnąć samoczynnie.

Ponownie, to bardzo indywidualna kwestia. Nie będziemy kłamać – oczywiście czasami może się to zdarzyć. Jeśli wiesz, że masz naprawdę obfite miesiączki w pierwszych dniach cyklu, oprócz majtek sięgnij także po kubeczek lub inny produkt, który sprawdzi się w Twoim przypadku.

Ale jeśli Twoja miesięczka jest raczej normalna, a nie obfita, same majtki wystarczą. Warstwa funkcjonalna jest naprawdę niezawodna. Działa podobnie do odzieży sportowej. Materiał doskonale przylega i nie przepuszcza niczego, czego nie powinien. Ten sam materiał jest używany na przykład przez strażaków, więc wyobraź sobie, do czego jest przyzwyczajony. Jednocześnie jest paroprzepuszczalny, dzięki czemu okolice intymne mogą „swobodnie oddychać”.

Nie śmierdzą, a to dzięki naprawdę wysokiej jakości materiałowi i wykonaniu. Okolice intymne mogą „oddychać” i nie dochodzi do zaparzania, a tym samym rozkładu bakterii i późniejszego nieprzyjemnego zapachu.

Dla każdego, kto chce je wypróbować. Na rynku istnieje wielu producentów oferujących majtki na lekkie, średnie i obfite miesiączki, a także różne warianty krojów, kolorów i materiałów. Majtki są używane przez kobiety w każdym wieku i są odpowiednie w przypadku niewielkich wycieków moczu i innych upławów.

1. miejsce

Majtki menstruacyjne marki Snuggs

Orientacyjna cena: 165 zł
Nadające się do prania majtki menstruacyjne wielokrotnego użytku, które nie przeciekają i wytrzymują wiele cykli prania, chroniąc środowisko i Twoją kieszeń.

Dlaczego majtki menstruacyjne Snuggs są na pierwszym miejscu?

Na pierwsze miejsce wybrałam majtki czeskiej marki Snuggs, ponieważ są one wysokiej jakości i zapewniają komfort oraz niezawodną ochronę podczas miesiączki. Ponadto marka oferuje szeroki wybór rozmiarów, kolorów i fasonów – na przykład majtki na słabsze i średnio obfite miesiączki za około 150 zł, a na bardziej obfite miesiączki za 165 zł.

Opinie użytkowników

Recenzje majtek Snuggs są bardzo pozytywne. Optymizmem napawa fakt, że mają ponad 90% pozytywnych recenzji na stronie heureka.cz. Użytkowniczki portalu Heureka szczególnie chwalą dobrą trwałość majtek na średnio obfite i lekkie miesiączki oraz fakt, że naprawdę nie przeciekają przez cały dzień.

Więcej o majtkach Snuggs

Założycielami tej niesamowitej czeskiej marki są Linda Šejdová i Tomáš Zahradník. Marka odniosła taki sukces, że założyciele znaleźli się na liście 30 under 30 magazynu Forbes i działa nie tylko w Czechach, ale także na rynku europejskim (zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii i na Słowacji).

Majtki marki Snuggs są wysokiej jakości, wygodne, przyjemne w dotyku i naprawdę chronią okolice intymne. Można je nosić w ciągu dnia i do spania. Snuggs oferuje naprawdę szeroką gamę majtek. Na stronie można znaleźć: bikini, hugger, majtki z wysoką talią, nocne, klasyczne, na słabe i średnie, obfite lub bardzo obfite miesiączki.

Marka jest zaangażowana w zrównoważony rozwój środowiska i kładzie nacisk na ekologię w szerokim tego słowa znaczeniu. Współpracuje z najlepszymi ekspertami z całej branży, poszukuje najlepszych materiałów hi-tech i przywiązuje szczególną wagę do jakości pod każdym względem.

2. miejsce

Majtki menstruacyjne Saforelle Culotte

Orientacyjna cena: 185 zł
Cienkie, wygodne, a przede wszystkim niezawodne majtki menstruacyjne, które pochłaniają taką ilość krwi menstruacyjnej, co 3 tampony.

Dlaczego majtki menstruacyjne marki Saforelle znalazły się na drugim miejscu?

Francuska marka Saforelle została założona w 1989 roku. Bardzo interesujące jest to, że pomysł na utworzenie tej marki nie zrodził się w głowach kobiet, ale w głowach lekarza i dwóch farmaceutów, ekspertów w dziedzinie fitoterapii. Ich badania nad najbardziej odpowiednimi składnikami doprowadziły ich do właściwości Arctium lappa (łopianu). Dzięki połączeniu ekstraktu z jego korzenia wraz z delikatnymi składnikami powstał pierwszy produkt Saforelle. Początkowo był to tylko płyn do higieny intymnej, majtki powstały nieco później. Jednak jedno idzie w parze z drugim i obecnie wszystkie produkty do higieny osobistej z gamy Saforelle mają w składzie wyciąg z korzenia Arctium lappa, który łagodzi podrażnienia i uprzyjemnia codzienną higienę intymną.

Opinie użytkowników

Opinie, które udało mi się znaleźć, są na ogół pozytywne. Na przykład na amazon.pl możemy przeczytać, że majtki są wygodne, skuteczne i nie powodują brzydkiego zapachu. Niektórzy użytkownicy wskazują jednak, że niekoniecznie są odpowiednie na noc, ponieważ warstwa chłonna nie jest aż tak duża jak w niektórych innych modelach.

Więcej o produkcie

Majtki są dostępne w 5 rozmiarach. Mogą wchłonąć tyle krwi menstruacyjnej, co 3 tampony. Są stosunkowo cienkie, ponieważ mają jedynie 3 mm grubości. Dzięki temu są bardzo wygodne, ale jednocześnie niezawodne. Majtki tej marki można nabyć już od około 185 zł.

3. miejsce

Materiałowe Majtki Menstruacyjne Yuuki Bamboolik

Orientacyjna cena: 110 zł
Oddychające majtki menstruacyjne o wysokim stopniu absorpcji. Zapobiegają przeciekaniu, nie powodują odparzeń ani nieprzyjemnego zapachu, a jednocześnie są lekkie i wygodne.

Dlaczego majtki menstruacyjne Yuuki od marki Bamboolik znalazły się na trzecim miejscu?

Majtki Yuuki od marki Bamboolik to cienkie, wygodne i lekkie majtki menstruacyjne. Są wykonane z oddychającego materiału o wysokim stopniu absorpcji. Nie tylko zapobiegają przeciekaniu, ale także eliminują uczucie wilgoci towarzyszące krwawieniu menstruacyjnemu.

Opinie użytkowników

Ponieważ marka Bamboolik to czeska marka, nie udało mi się znaleźć na polskich stronach opinii na temat jej majtek z serii Yuuki. Na niektórych stronach internetowych widnieją jednak oceny produktu. Na przykład na stronie wzgorzesmaku.pl majtki te uzyskały średnią ocen 4,7 na 5 możliwych do uzyskania gwiazdek.

Więcej o produkcie

Majtki Yuuki są dostępne w czterech rozmiarach, od S do XL. Są przeznaczone dla kobiet, u których występuje słabe lub średnio obfite krwawienie podczas menstruacji. Mogą być stosowane także w przypadku nietrzymania moczu. Cena za jedną parę to około 110 zł.

4. miejsce

Majtki Menstruacyjne WUKA

Orientacyjna cena: 105 zł

Dlaczego majtki menstruacyjne WUKA znalazły się w tym zestawieniu?

WUKA to bezszwowe majtki menstruacyjne z wysokim stanem, które zapewniają maksimum komfortu i idealne dopasowanie do ciała użytkowniczki. Są wykonane z elastycznego materiału, który nie uciska, a jednocześnie podkreśla i modeluje sylwetkę.

Majtki WUKA to model idealny dla kobiet, u których menstruacja wiąże się ze średnim krwawieniem. Dzięki zastosowaniu miękkiego bezuciskowego i bezszwowego materiału majtki są również odpowiednie dla kobiet po porodzie.

Model ten dostępny jest w dwóch podstawowych rozmiarach, które odpowiadają odpowiednio rozmiarom od XS do L oraz od XL do 4 XL. Cena za jedną parę to około 105 zł.

5. miejsce

Majtki Menstruacyjne AllMatters

Orientacyjna cena: 140-150 zł

Dlaczego wybrałam majtki menstruacyjne od AllMatters?

Majtki menstruacyjne od AllMatters są wykonane z certyfikowanych, zrównoważonych materiałów – TENCEL™ i VEOCEL™. Są odpowiednie w przypadku umiarkowanie obfitych miesiączek i mogą pomieścić do 10 ml krwi menstruacyjnej (objętość odpowiadająca 1-2 tamponom). Mogą być jednak również używane w przypadku lekkiego nietrzymania moczu. Można ich używać w dzień i w nocy, do 12 godzin bez przerwy.

Dostępne są w aż ośmiu rozmiarach (XXS, XS, S, M, L, XL, XXL i XXXL), więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Majtki mają w sumie 4 warstwy i wyróżniają się specjalnym wkładem chłonnym z włókniny posiadającej oznakowanie UE Ecolabel.

Cena majtek to około 140-150 zł.

6. miejsce

Majtki Menstruacyjne Flux

Orientacyjna cena: 160 zł

Dlaczego wybrałam majtki menstruacyjne Flux?

Majtki marki Flux, założonej w 2017 roku w Londynie, mogą wchłonąć tyle płynu, co 4 tampony, czyli około 20-25 ml. Producent podaje, że można je spokojnie nosić nawet do 12 godzin. Marka dystrybuuje majtki w wielu krojach i kolorach, a ich cena to około 160 zł.

7. miejsce

Majtki Menstruacyjne Eco Moon

Orientacyjna cena: 120 zł

Dlaczego wybrałam majtki menstruacyjne Eco Moon?

Niemiecka marka Dorina, która produkuje nie tylko majtki menstruacyjne, ale również bieliznę w ogóle, istnieje na rynku od 1968 roku. Oferują naprawdę szeroką gamę produktów, kolorów i fasonów. Ponadto marka wykorzystuje innowacyjne, ekologiczne materiały i technologie, stawia na zrównoważony rozwój, a zdecydowana większość (99%) jej produktów posiada certyfikat OEKO-TEX.

Dwupak majtek Eco Moon można nabyć za około 120 zł.

8. miejsce

Majtki Menstruacyjne Meracus

Orientacyjna cena: 110-125 zł

Dlaczego wybrałam majtki menstruacyjne Meracus?

Czeska marka Meracus została pierwotnie założona jako producent podpasek higienicznych. Nieco później do asortymentu dodano majtki menstruacyjne i inne produkty dla kobiet.

Marka powstała w 2010 roku dzięki współpracy dwóch kobiet – Ilony Bittnerovej i Katki Šteflovej. Produkty są szyte w warsztacie w Jabloncu nad Nysą. Można wybierać spośród wielu różnych typów i rozmiarów.

Ceny majtek wynoszą średnio około 110-125 zł.

9. miejsce

Majtki Menstruacyjne Bamboo Brief Love Luna

Orientacyjna cena: 80 zł

Dlaczego majtki Bamboo Brief od marki Love Luna znalazły się na tej liście?

Majtki z serii Bamboo Brief to model, który został opracowany z myślą o kobietach mających obfite miesiączki oraz jako model majtek menstruacyjnych do spania. Mają większe wkładki chłonne, które ciągną się od przodu majtek aż do tyłu, aby zapewnić odpowiednie wchłanianie również w pozycji leżącej.

Majtki są wykonane z połączenia bawełny z bambusem. Są miękkie w dotyku, wygodne, a do tego mają wyższy stan. Zastosowane w nim materiały i technologie zapewniają dobrą oddychalność. 

Wchłaniają około 15-20 ml krwi menstruacyjnej, czyli tyle, co 3-4 tampony.

Majtki są dostępne w ośmiu rozmiarach, od S do aż 5XL. Jedną parę zakupimy już za około 80 zł.

10. miejsce

Majtki Menstruacyjne Selene Smoon

Orientacyjna cena: 150 zł

Dlaczego umieściłam tutaj majtki menstruacyjne Selene Smoon?

Majtki menstruacyjne opracowane przez markę Smoon to połączenie niezawodności i dużego komfortu. Majtki z tej linii mają wykończenie bezszwowe, dzięki czemu nie będą nas uwierać, ani odcinać się wyraźną linią na ubraniach.

Zastosowana w majtkach technologia warstw chłonnych zapewnia wchłanianie odpowiadające 2-3 tamponom. Pozwala to na bezstresowe noszenie majtek przez nawet 12 godzin bez przerwy, w zależności od intensywności miesiączki. Warstwy chłonne dbają także o to, aby eliminować uczucie wilgoci towarzyszące krwawieniu. Technologia zatrzymywania płynów zapewnia także brak brzydkiego zapachu.

Majtki Selene Smoon są dostępne w pięciu rozmiarach, od XS do XL. Cena za jedną parę to około 150 zł. Na stronie producenta można spotkać się z promocją pozwalającą na zakup drugiej pary majtek za połowę ceny.

Wreszcie

Menstruacja jest bardzo intymną sprawą, a każda kobieta przechodzi swój cykl zupełnie inaczej; niektóre kobiety nie doświadczają prawie żadnych objawów, ale wiele kobiet zmaga się z PMS. Dlatego ważne jest, aby podchodzić do całej sprawy z szacunkiem i powagą. Uważam, że majtki menstruacyjne to świetne narzędzie, które może sprawić, że miesiączka będzie przyjemniejsza pod każdym względem. Nie tylko ze względu na wygodę i fakt, że będziesz nosić piękną bieliznę nawet podczas miesiączki, ale także temu, że zaoszczędzisz pieniądze na zakupie innych środków, a Twój styl życia będzie bardziej przyjazny dla środowiska i zrównoważony. Według mnie świetnym wyborem jest czeska marka Snuggs lub francuska marka Saforelle, ale warte uwagi są także majtki menstruacyjne Yuuki od czeskiej marki Bamboolik.

Przydatne linki ✓wiarygodne:

[1] Wikipedia (PL): Menstruacja

[2] Wikipedia (PL): Majtki menstruacyjne

[3] Healthline (ENG): 17 Period Underwear Options for Any Situation

[4] Healthline (ENG): 13 Things to Know About Free Bleeding

Autor artykułu:

Autor artykułu:

Więcej o autorach lub stronie znajdziesz w dziale o nas. Chcesz wiedzieć jak dobieramy produkty?

Gdzie teraz?

Selekcja produktów i tworzenie rankingów to dla nas ważny proces, który wykonujemy dobrze. Produkty przechodzą kilka kontroli, dokładne badania, aw każdym porównaniu biorą udział co najmniej 2 osoby. Dlatego zawsze możesz być pewien niezależności i jakości porównania. Chcesz więcej? Przeczytaj szczegółowy opis tego, jak dobieramy produkty ».