10 najlepszych diet pudełkowych w Warszawie & ranking + porównanie

Czym jest dieta pudełkowa i czy służy odchudzaniu? Jaka jest najlepsza dieta pudełkowa w Warszawie i okolicach? Jaką dietę wybrać i jak działa?

TOP  1. miejsce

Dietly

Ponad 400 dostępnych cateringów dietetycznych, różnorodność diet i rzetelne opinie klientów.

2. miejsce

Burak Dieta

Obsługa klienta na wysokim poziomie, duży wybór diet i atrakcyjne ceny.

3. miejsce

Healthy Food

Możliwość dobrania odpowiednio zbilansowanej diety, pomoc dietetyka i różnorodność menu.

Dziesięć najlepszych diet pudełkowych w Warszawie

Czym jest dieta pudełkowa?

Innymi słowy, jest to jeden z rodzajów diety redukcyjnej, ale może stać się również stylem życia. Opiera się na regularnym i zdrowym przyjmowaniu wysokiej jakości składników odżywczych.

Trik polega na tym, że każdego dnia jesz o mniej więcej tej samej porze podobną ilość jedzenia, które jest dopasowane dietetycznie. Celem jest nauczenie organizmu spożywania optymalnych ilości zdrowych i smacznych pokarmów w regularnych odstępach czasu, zamiast objadania się lub nie jedzenia przez cały dzień.

Większość diet pudełkowych oferuje zdrowe plany posiłków. Wielu sprzedawców ma wiele menu i rodzajów diet do wyboru, istnieję modyfikacje dla wegetarian, low carb i specyficznych diet, takich jak dieta paleo. Dlatego świetne jest to, że przy diecie pudełkowej można wybrać taki sposób odżywiania, który najbardziej nam odpowiada. Jak już wcześniej pisaliśmy, większość z tych diet jest wtedy zazwyczaj zdrowa. Często można też określić jak duże chcemy mieć porcje. W ten sposób można rozpocząć proces odchudzania.

Lista artykułów w temacie: Odchudzanie

Jak działa dieta pudełkowa?

Kluczem jest regularność. Dieta pudełkowa opiera się na przestrzeganiu biorytmów, co opłaca się jej użytkownikom, bo często dosłownie rozkręcają swój metabolizm, przyspieszają trawienie i tym samym utratę wagi. Organizm nie głoduje, bo ma stały dopływ wysokiej jakości składników odżywczych, a Ty nie musisz się stresować, że nie udało Ci się kupić nic do jedzenia.

Bardzo dobrze można przygotować pudełka samodzielnie w domu, ale należy rozważyć za i przeciw. To, czy zaoszczędzisz pieniądze, jest bardzo dyskusyjne, ponieważ jeśli chcesz jeść dobrze i zdrowo, musisz kupować składniki wysokiej jakości. Niestety podobnie jest z czasem, gdyż przygotowanie posiłków na kolejne dni może być naprawdę wymagające. I właściwie nie tylko przygotowanie, ale przede wszystkim skład potraw.

Jaka powinna być struktura diety?

Staraj się przestrzegać 5-6 posiłków każdego dnia.

 1. Odpowiednia pora – zachowaj codziennie tę samą porę na każdy posiłek.
 2. Odstępy między posiłkami – powinny wynosić około 3 godzin.
 3. Ostatni posiłek – ostatni posiłek zjedz na 2-3 godziny przed snem.
 4. Oprócz pudełek wolno jeść świeże warzywa (do 400 g dziennie).
 5. Jeśli masz nieodpartą ochotę na słodycze, zjedz owoce.
 6. Jeśli czujesz się zmęczony w ciągu dnia, zjedz owoce.
 7. Przestrzegaj reżimu picia (najlepiej pijąc czystą wodę niegazowaną).
 8. Pomiń alkohol – jest bardzo kaloryczny.
 9. Jeśli pijesz kawę, zwiększ spożycie płynów.
 10. Wybierz aktywność sportową, która Ci odpowiada.

Czy można schudnąć stosując dietę pudełkową?

Jeśli prawidłowo dobierzesz dietę, a następnie będziesz jej przestrzegać, to tak. Należy pamiętać, że każdy człowiek jest inny i to, co sprawdza się u jednej osoby, niekoniecznie musi się sprawdzić u innej. Ogólnie rzecz biorąc, prawdą jest jednak, że powinieneś mieć system, który działa na ciebie i jest zrównoważony w dłuższej perspektywie. Z pewnością celem nie jest zrzucenie dużej ilości kilogramów za jednym razem, a następnie ponowny powrót do chaotycznego lub niezdrowego stylu życia. Wyrządziłabyś swojemu organizmowi więcej szkody niż pożytku.

Podstawową zasadą przy odchudzaniu jest to, że wydatek energetyczny musi być niższy od spożycia. Jeśli będziesz jadł dużo, nawet zdrowo, i nie włączysz do tego żadnych ćwiczeń, prawdopodobnie nie schudniesz. Po prostu potrzebujemy energii do życia i to od nas zależy, ile jej przyjmiemy, a ile oddamy. Zasadniczo istnieją trzy główne sytuacje, które mogą decydować o tym, czy Twoja waga idzie w górę, w dół lub stoi w miejscu.

 1. Jeśli przez około tydzień przyjmujesz więcej energii niż oddajesz, nadmiar energii zaczyna być magazynowany i waga zaczyna rosnąć.
 2. Jeśli pobór energii równa się wydatkowi energetycznemu, to waga będzie stała w miejscu.
 3. Kiedy spożycie jest mniejsze niż wydatek, logicznie rzecz biorąc następuje utrata wagi.

Czy można więc schudnąć stosując dietę pudełkową? Zdecydowanie tak. Zachowaj jednak ostrożność przy wyborze firmy lub bądź konsekwentny i świadomy, jeśli zdecydujesz się na samodzielne przygotowanie pudełek.

Przy diecie pudełkowej najważniejsze jest to, żeby dieta była naprawdę dopasowana do Ciebie. Nie może istnieć jeden bazowy wzór dla wszystkich.

Upewnij się, że firma dostarczająca pudełka współpracuje z dietetykami, co powinno być naprawdę wysokim standardem i głównym kryterium wyboru. Jeśli diety są źle skomponowane, istnieje ryzyko, że będziesz miał niedobory witamin, minerałów i innych składników odżywczych, więc utrata wagi oznacza wtedy raczej utratę masy mięśniowej niż tłuszczu.

Przy diecie pudełkowej nie da się z góry określić ile kilogramów zrzucimy w ciągu miesiąca, ponieważ jest to bardzo indywidualne dla każdej osoby i zależy od wielu czynników (budowa ciała, wiek, płeć, aktywność i inne).
Optymalny spadek wagi powinien wynosić około 1 kg na tydzień, czyli 4 kg na miesiąc. Gdy dodasz do tego regularne ćwiczenia, Twój metabolizm przyspieszy i utrata wagi pójdzie szybciej.

Co jeść na diecie pudełkowej?

Jak wspomnieliśmy wyżej, możesz zdecydować się na samodzielne przygotowanie pudełek lub wybrać firmę, która zajmuje się bezpośrednio żywnością i dostarczy ją do Ciebie.

Posiłki powinny być oparte na zasadach zdrowego żywienia, co oznacza głównie świeżą żywność, w skład której wchodzą sezonowe owoce i warzywa najlepiej w stanie surowym. Chyba nie do końca trzeba jeść mango, awokado, passiflory i inne, które pochodzą z zupełnie innej strefy i nasze środkowoeuropejskie organizmy nie są do tego przyzwyczajone. Preferuj jabłka, kapustę, marchewkę i tym podobne.

Dodatkowo zastąp tradycyjne pieczywo chlebem na zakwasie, żytnim lub z orzechów i nasion. Nie zapominaj o uzupełnieniu białka poprzez chude mięsa i ryby lub roślinne alternatywy w postaci roślin strączkowych i nie tylko. Ogranicz spożycie cukru, zwłaszcza rafinowanego i przetworzonego. Ostatnim, ale nie mniej ważnym punktem jest picie. Pij wodę niegazowaną, niesłodzone herbaty, od czasu do czasu wypij kombuchę lub domowy sok.

Jeśli pójdziesz drogą pudełkowego jedzenia, regularność będzie twoim fundamentem, co oznacza mniejsze porcje niż gdybyś jadł tylko trzy razy dziennie. Jeśli Twoje pudełka są przygotowane przez profesjonalistę, to on określi ilość, która będzie dla Ciebie najlepsza. Jeśli jednak pójdziesz własną drogą, staraj się przestrzegać jednej podstawowej zasady – porcje wielkości połączonych dłoni. Jedna porcja powinna być mniej więcej wielkości tej miseczki.

W sklepie pamiętaj, aby kupować żywność wysokiej jakości. Zwłaszcza miód, jajka, owoce i warzywa dobrze jest wybierać w jakości ekologicznej i warto zaopatrywać się w nie bezpośrednio u rolnika, hodowcy czy nawet sąsiada.

Korzyści wynikające z diety

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Nic nie jest czarne lub białe i tak jest zarówno w dietach, jak i w życiu. Jakie są korzyści z diety pudełkowej?

Na początku może to się nie rzucać w oczy, ale dieta pudełkowa może naprawdę zaoszczędzić sporo czasu. Spróbuj pomyśleć, ile czasu zajmuje Ci normalne, codzienne gotowanie, planowanie posiłków i robienie zakupów? Nie byłoby tego mało, prawda?

Dzięki pudełkom zostanie to wyeliminowane. Nie będziesz musiał spędzać czasu w kolejce do kasy, ktoś inny wymyśli za Ciebie co zjeść na obiad, a Ty zamiast tańczyć wokół kuchenki możesz iść na spacer.

Bardzo trudno jest zadbać o to, aby nasza dieta była zbilansowana. Bardzo często to właśnie niewystarczające spożycie składników odżywczych, minerałów i witamin w diecie może wywołać problemy zdrowotne. Bardzo często zapominamy o białku. Szczególnie wegetarianie i weganie powinni być konsekwentni w przyjmowaniu białka.

Zdarza się również, że zwłaszcza w miesiącach zimowych zapominamy o owocach i warzywach. To naturalne, że apetyt na te potrawy jest mniejszy niż latem, ale nie należy ich pomijać. W porównaniu do miesięcy letnich, dobrze jest jeść je ugotowane, aby zimne produkty nie dostały się do żołądka, co sprawi, że będzie nam zimno od środka i nie uwolni niezbędnych substancji do organizmu. Spróbuj poddusić lub usmażyć dynię, słodkiego ziemniaka, marchewkę, cebulę ze szczyptą kurkumy, curry w proszku i z dodatkiem mleka kokosowego. Przekonasz się, że to coś pysznego.

Ten rodzaj odżywiania ma na celu przede wszystkim doprowadzenie organizmu do równowagi i nabranie wprawy w zdrowym odżywianiu. Stopniowo, dzięki tej diecie, zaczniesz uczyć się zdrowego odżywiania i nabierać właściwych nawyków. Posiłki są zbilansowane, człowiek czuje się syty, ale nie przejedzony i jakoś czuje się lekko. Sprawność fizyczna zacznie nabierać rozpędu, a z kolei zmęczenie będzie ustępować. Dzięki tym wzajemnym powiązaniom proces odchudzania rozpoczyna się de facto natychmiast, a efekty dają siłę i odwagę do dalszego działania.

Ten proces odchudzania przebiega stopniowo i nie jest stratą czasu. Chudniesz bez szkody dla swojego ciała, a zwłaszcza organizmu, nabywasz właściwe nawyki żywieniowe, a Twój refleks również pozostaje na swoim miejscu. Ale jedno jest ważne i to, żeby się nie zatrzymywać. Jedz regularnie i przestrzegaj zasad, aby nie wystąpił efekt jo-jo.

Myślisz, że jedzenie nie ma wpływu na Twój nastrój? No właśnie, to jest błąd. Nastrój jest wprost proporcjonalny do jedzenia, które spożywamy.

Do prawidłowego funkcjonowania psychiki nasz mózg potrzebuje stabilnego poziomu glukozy we krwi, a to właśnie zapewniają węglowodany złożone. Źródłem tych węglowodanów są głównie zboża, rośliny strączkowe, ziemniaki i warzywa.

Tak więc Twój nastrój na pewno będzie lepszy po świeżej sałatce z granatem i kozim serem, na przykład, niż po gulaszu z sześcioma pierogami.

Ponieważ pudełka zapewnią nam zdrowe i zbilansowane odżywianie, nasza psychika również będzie zdrowa i zrównoważona.

Myślę, że wszyscy to wiemy. Czasami bardzo trudno jest znaleźć czas na jedzenie i jego właściwe spożywanie. Czasami nie jemy przez cały dzień, a wieczorem bawimy się w opróżnianie lodówki, zjadając wszystko, co przyjdzie nam do głowy w przypływie kruczego głodu. W końcu czujemy się ciężcy i ledwo możemy się poruszać. I właśnie temu ma zapobiec dieta pudełkowa. Dzięki regularności unikamy „napadów głodu”, a tym samym eliminujemy skoki cukru we krwi. Krótko mówiąc, będziemy w swoistej symbiozie dietetycznej.

Wady stosowania diet

Jak mówią, każda moneta ma dwie strony, a dieta pudełkowa nie jest wyjątkiem.

Przy niektórych dietach pudełkowych zdarza się, że posiłki się powtarzają. Na początku na pewno będziesz podekscytowany, ponieważ będziesz próbował żywności, której nie znasz. Ale po miesiącu waga może się przechylić i nie będziesz chciał nawet widzieć, a co dopiero jeść, kolejnej ryby i kuskusu.

Choć producenci starają się rotować i urozmaicać dania, nie zabraknie powtórzeń.

Jeśli Twoja dieta składa się bardziej z fast foodów i półproduktów, zdrowe odżywianie może Ci się początkowo wydawać mdłe i, jak to się mówi, „bez smaku i zapachu”. Ale jeśli wytrwasz, zaczniesz zauważać smak ziół, przypraw. Krótko mówiąc, zaczniesz dostrzegać naturalne smaki potraw i nie będziesz już musiał dodawać soli ani innych wzmacniaczy smaków.

Nie jest to oczywiście reguła, ale w zależności od wybranego dostawcy miesięczne menu kosztuje około 2000 zł co nie jest małą kwotą i nie każdy może sobie na nią pozwolić. Z pewnością można znaleźć dostawców z niższymi cenami, ale należy uważać, aby nie pójść na kompromis w kwestii jakości.

Mimo to warto powiedzieć, że w zasadzie odzyskasz swoje pieniądze, bo przez cały miesiąc nie będziesz wydawać pieniędzy na jedzenie.

Dla kogo dieta pudełkowa jest odpowiednia?

Z diet pudełkowych korzystają głównie osoby, które chcą schudnąć lub poprawić stan zdrowia, a nie mają czasu na wymyślanie i komponowanie swojej diety. Przy dietach pudełkowych nie musisz się o to martwić, jedzenie jest zawsze „pod nosem”, a Twoim jedynym zadaniem jest je zjeść.

1. miejsce

Dietly

Planujesz rozpocząć przygodę z cateringiem dietetycznym i nie wiesz, gdzie szukać odpowiedniej dla siebie diety, z której będziesz zadowolony? Jeśli jeszcze nie znasz Dietly, to najwyższy czas to zmienić!

Jest to największa i najdokładniejsza porównywarka diet pudełkowych w Polsce. Na stronie znajduje się 400 różnych cateringów dietetycznych z całego kraju, kalkulator BMI oraz formularz, dzięki któremu w łatwy sposób można dopasować dietę do swoich potrzeb. W razie jakichkolwiek pytań dostępny jest czat. 

Porównywarka opiera się na rzetelnych opiniach od klientów, którzy korzystali z cateringów dietetycznych (opinii jest ponad 350 tysięcy!), więc jest to ogromny plus i łatwość w wyszukiwaniu czegoś odpowiedniego dla siebie. Wszystko jest tu pod ręką, strona jest przejrzysta i obsługuje się ją w intuicyjny sposób. 

2. miejsce

Burak Dieta

Burak dieta to bez cienia wątpliwości jeden z najlepszych cateringów diet pudełkowych. Nie bez przyczyny polecany jest przez wybitnych sportowców. Marka charakteryzuje się świeżością i najlepszą jakością wykorzystywanych produktów, przez co została wielokrotnie doceniona nagrodami i certyfikatami takimi jak np. Zdrowa Marka Roku, czy Gwiazda Zdrowia.

Mamy do czynienia z zespołem profesjonalnych dietetyków, kucharzy, którzy dokładają wszelkich starań, aby posiłki dostarczane klientom były urozmaicone i przyciągały wspaniałym smakiem. Burak zaskakuje swoich podopiecznych kulinarnymi inspiracjami z całego świata, nieustannie zwiększając standard swoich usług. Do każdego dania starannie wybiera się produkty zdrowe i bogate w wartości odżywcze, aby budować zdrowe nawyki żywieniowe konsumentów.

W Warszawie dostępne są diety pudełkowe w 7 wariantach: Classic Slim, Komfort, Fish, Keto, Sokowy zawrót głowy, Sport i Fit Mama.

Catering potrzebuje 3 dni, aby przygotować dietę, to znaczy że zamówienie złożone np. w poniedziałek do godz. 18, zostanie zrealizowane w środę. Zamówienie złożone w poniedziałek po 18. dopiero w czwartek.

3. miejsce

Healthy Food

Healthy food to catering dietetyczny, dedykowany dla osób zabieganych i zapracowanych, który jest dostępny m.in. na terenie Warszawy. Mamy tutaj codzienną możliwość wyboru z aż 35 dostępnych dań dla dziennej opcji, dlatego też można samemu zdecydować, co trafi do pudełka. 

Healthy Food jest świetnym wyborem dla każdego, kto pragnie osiągnąć swój cel – a jest nim przede wszystkim zadbane, zdrowe ciało oraz umysł, a także „efekty uboczne” w postaci pozbycia się zbędnych kilogramów. Zespół zabdał o to, aby zamawianie posiłków odbywało się w sposób intuicyjny i przyjemny, dlatego powstała aplikacja, w której przez 24/7 można zarządzać swoją dietą.

Do wyboru mamy 10 gotowych już diet, jednak firma oferuje również diety z wyborem menu, co jest idealną opcją dla osób, które są dość wybredne i chcą mieć kontrolę nad swoimi daniami. Dostępne są trzy warianty posiłkowe – 3, 4 lub 5 posiłków dziennie. 

Healthy Food wyróżnia podejście do klienta i jakość usług, które oferują, a menu jest przygotowywane przez najlepszych kucharzy z województwa łódzkiego.

4. miejsce

Maczfit

Dla osób, które pragną odżywiać się zdrowo i zmienić swój styl życia, Maczfit jest idealnym wyborem. W ofercie znajdziemy 12 zbilansowanych, gotowych diet, ułożonych przez dietetyków, uwzględniających potrzeby każdego konsumenta. Z drugiej strony można wybrać potrawy z listy 40 różnych każdego dnia, aby mieć kontrolę nad swoim jadłospisem. 

Świetnym dodatkiem dla klientów jest program lojalnościowy, który pozwala zaoszczędzić. Wystarczy pozostać dłużej z Maczfit, polecić ich znajomym i zarabiać Maczcoiny, które następnie wymienia się na darmowe zestawy! Jak widać lojalność się opłaca 🙂

Na stronie Maczfit znajduje się również kalkulator kalorii dla każdego, kto chciałby dobrać odpowiednią dla siebie dietę, jednak nie wie w jaki sposób to zrobić, i jak to zrobić nie przypłacając zdrowiem, przy komponowaniu produktów. Oprócz kalkulatora dostępny jest również kontakt do dietetyka klinicznego, który zawsze chętnie odpowie na pytania związane z dostępnymi dietami oraz z ich doborem.

5. miejsce

Be Diet

BeDiet oferowane jest nie tylko dla osób z nadwagą, ale również dla każdego kto ma prawidłową masę ciała, jednak chciałby prowadzić zdrowy tryb życia i cieszyć się dobrą energią i witalnością. W BeDiet otrzymujesz 5 dobrze zbilansowanych pod względem wartości odżywczych posiłków, które zadbają o Twoje zdrowie i sprawność. Produkty są dostarczane jedynie przez sprawdzonych dostawców.

Co ważne, BeDiet zapewnia również dostęp do kontaktu z dietetykami klinicznymi, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości i pomogą w doborze odpowiedniej diety.

W posiłkach cateringu znajdują się wyłącznie naturalne składniki, bez GMO i sztucznych barwników czy konserwantów.

6. miejsce

Light Diet

W ofercie Light Diet znajduje się 16 zbilansowanych diet do wyboru. Ceny zaczynają się od 52,9 zł z dostawą za wariant dzienny. Posiłki przygotowuje grupa doświadczonych kucharzy, którzy dbają, aby były nie tylko zdrowe, ale również smaczne.

O układanie posiłków dbają dietetycy, dzięki czemu potrawy dostarczają wiele cennych składników odżywczych i witamin. 5 posiłków dziennie składających się ze śniadania, II śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji zapewnia wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych i zapobiega podjadaniu.

Ceny w Light Diet zaczynają się od 60,2 zł za dzień i wzrastają m.in. wraz z zapotrzebowaniem na większą kaloryczność.

7. miejsce

Catering Dietetyczny Fit Apetit

U Fit Apetit w każdym planie dietetycznym jest możliwość wyboru własnego menu. Korzystanie ze strony jest intuicyjne i przyjemne, a aplikacja stworzona przez catering umożliwi przeglądanie posiłków w każdej chwili. Na stronie znajduje się przykładowe menu do różnych wariantów posiłkowych.

Do wyboru są 3, 4 lub 5 posiłków w ciągu dnia lub sam obiad.

Ceny zaczynają się już od 49 zł. W ofercie jest również program lojalnościowy, gdzie można zdobywać tak zwane Fitcoiny i gromadzić je na swoim koncie.

Wielkim plusem są opakowania, w których transportowany jest catering. Składają się w 100% z biodegradowalnej pulpy trzcinowej produkowanej jako wyrób uboczny przy produkcji cukru.

8. miejsce

Cuisinable

Cuisinable to wysokiej jakości catering dietetyczny. Profesjonalny zespół kucharzy przygotowuje posiłki na najwyższym poziomie. Grupą kieruje Szef kuchni, szkolony pod skrzydłami największych mistrzów gotowania, m.in. Gordona Ramsay’a.

Firma powstała z miłości do jedzenia i pasji do gotowania, a dysponuje m.in. swoją własną wędzarnią opalaną drewnem, w której przygotowywane są wędliny. Olej lniany również jest tłoczony na miejscu. Kuchnia inspirowana jest smakami z całego świata, a właściciele kierują się zasadą, że zdrowa kuchnia musi być smaczna i urozmaicona.

Dzięki wysokiej jakości posiłków, lojalności wobec konsumentów catering Cuisinable został doceniony nagrodą jako lider luksusowych cateringów dietetycznych

9. miejsce

Dieta Premium

Usługa Diety Premium obejmuje dostawę do domu 5 przygotowanych przez zespół profesjonalnych kucharzy posiłków. Potrawy przygotowywane są ze świeżych i zdrowych produktów. Do wyboru mamy 14 różnych wariantów diety, podzielonej na 4 grupy – od klasycznej, po sportową. 

Ceny planu żywieniowego zależą od tego na jak długo planujesz swoją dietę, od jej rodzaju, jej kaloryczności oraz ile dni w tygodniu mają być realizowane dostawy. Ceny zamówienia tygodniowego zaczynają się od 61 zł, natomiast miesięcznego od 63 zł. 

Posiłki dostarczane są na terenie Warszawy, ale też w wielu polskich miastach.

10. miejsce

Wygodna dieta

Wygodna dieta to zespół profesjonalnych dietetyków i kucharzy, którzy odpowiadają za przygotowanie wysokiej jakości i zbilansowanych posiłków. 

Jakość firmy potwierdzona jest setkami pozytywnych opinii, a także różnymi certyfikatami m.in. Najwyższa Jakość Quality International, Zdrowa Marka, czy Rzetelna Firma. Do wyboru jest 15 zróżnicowanych diet, dlatego każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. 

Ceny zaczynają się od 62 zł za dzień i zależne są m.in. od kaloryczności posiłków i długości stosowania diety.

Na stronie dostępne są różne pakiety i promocje, dzięki którym można sporo zaoszczędzić. 

Firma oprócz w Warszawie, działa również w wielu innych miastach w całej Polsce.

Na zakończenie

Jeśli wiesz, że regularne i szczególnie dobre odżywianie się nie leży w Twojej mocy, a może masz mało czasu i chcesz raczyć się kolejnymi comfort food, dieta pudełkowa jest zdecydowanie świetnym rozwiązaniem. Jeśli nadal nie jesteś pewien, wypróbuj program próbny przez tydzień, a następnie zdecyduj, w którą stronę pójść.

Przydatne linki ✓wiarygodne:

[1] Wikipedie (PL): Catering dietetyczny

[2] Wikipedie (PL): Dieta

[3] Healthline (ENG): How Long Does It Take to Lose Weight?

[4] PubMed Central (ENG): The effectiveness of lunchbox interventions on improving the foods and beverages packed and consumed by children at centre-based care or school: a systematic review and meta-analysis

[5] PubMed Central (ENG): Role of a food box program in fruit and vegetable consumption and food security

[6] PubMed Central (ENG): Defining the Optimal Dietary Approach for Safe, Effective and Sustainable Weight Loss in Overweight and Obese Adults

Autor artykułu:

Autor artykułu:

Więcej o autorach lub stronie znajdziesz w dziale o nas. Chcesz wiedzieć jak dobieramy produkty?

Gdzie teraz?

Selekcja produktów i tworzenie rankingów to dla nas ważny proces, który wykonujemy dobrze. Produkty przechodzą kilka kontroli, dokładne badania, aw każdym porównaniu biorą udział co najmniej 2 osoby. Dlatego zawsze możesz być pewien niezależności i jakości porównania. Chcesz więcej? Przeczytaj szczegółowy opis tego, jak dobieramy produkty ».