10 najlepszych koktajli białkowych na odchudzanie [RANKING]

Podsumowanie: Próbujesz schudnąć i szukasz czegoś, co mogłoby pomóc Ci zwalczyć głód i apetyt na słodkie? Rozwiązaniem mogą być koktajle białkowe. Ale które z nich są najlepsze? Zrobiłam dla Was małe badanie rynku i oto wyniki:

 • 1 miejsce przyznałam koktajlom Chia Shake, które zawierają wszelkie niezbędne składniki odżywcze i mają wyśmienity smak.
 • 2 miejsce przyznałam koktajlom SUPERSONIC Food Powder Keto. Jest to produkt bogaty w białko i tłuszcze z obniżoną zawartością cukrów.
 • 3 miejsce przypadło stosunkowo niedrogiemu produktowi BioTech USA Diet Shake o wysokiej zawartości błonnika i białka bez zawartości cukru dodanego.

W artykule dowiesz się również:

Czym jest idealna waga?[3][4][5] Jak skutecznie stosować koktajle odchudzające? Jakie są ich wady i zalety?[8]

TOP  1. miejsce

Chia Shake

Orientacyjna cena za 1 koktajl: 6,3 zł

Dlaczego 1. miejsce?

Ponieważ te koktajle smakują wyśmienicie oraz dostarczają organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. A także dlatego, że to świadoma marka, która wspiera finansowo organizacje dbające o środowisko.

2. miejsce

SUPERSONIC Food

Orientacyjna cena za 1 koktajl: 13,9 zł

Dlaczego 2. miejsce?

Ponieważ jest to całkowicie naturalny produkt o minimalnej zawartości węglowodanów i wysokiej zawartości zdrowych tłuszczy, błonnika i białka. Jest łatwy w przygotowaniu, pyszny w smaku, a w dodatku dostarcza wszelkich istotnych witamin i minerałów.

3. miejsce

BioTech USA Diet Shake

Orientacyjna cena za 1 koktajl: 5,4 zł

Dlaczego 3. miejsce?

Ponieważ koktajle te dostarczają mnóstwo białka i błonnika, podczas gdy zawartość tłuszczy i węglowodanów jest ograniczona do minimum. Zawierają także składniki odżywcze i minerały. Dodatkowo są dostępne w aż 7 pysznych smakach.

Dziesięć najlepszych koktajli odchudzających

Co to są koktajle odchudzające?

Koktajle odchudzające to napoje, które Cię nasycają i dostarczają potrzebnych składników odżywczych bez zbędnych kalorii. Dobry koktajl powinien zawierać zwiększoną ilość białka,[1] aby zapewnić Ci uczucie sytości, i mniej węglowodanów. Powinien również zawierać błonnik[2] dla zdrowego trawienia. Jeśli zawiera również witaminy i minerały, to już w ogóle bomba.

Zalecane wartości odżywcze koktajli odchudzających to 200-400 kcal, przy czym powinny one zawierać wystarczającą ilość wszystkich wymienionych powyżej składników odżywczych.

Lista artykułów w temacie: Odchudzanie

Czym jest idealna waga?

Trochę na wyrost można by powiedzieć, że idealna waga w zasadzie nie istnieje. Każdy człowiek jest wyjątkowy, podobnie jak jego ciało. Tak więc nawet jeśli dwie osoby ważą i mierzą tyle samo, ich sylwetki mogą wyglądać zupełnie inaczej.

 • Innym ważnym faktem jest to, że ludzkie ciało stale się zmienia, a wraz z wiekiem waga nieco wzrasta. Dlaczego? Ponieważ z przyczyn fizjologicznych stosunek masy mięśniowej do tłuszczowej się zmienia.
 • Często idealną wagę mierzy się tzw. wskaźnikiem Broca,[3] który jest metodą znaną, ale obecnie dość przestarzałą i nie do końca optymalną. Według tej skali powinniśmy ważyć tyle, ile mierzymy, odjąć 100. Kobiety powinny od tego wyniku odjąć około 10 procent, natomiast mężczyźni mogą dodać 10 procent. I tak kobieta o wzroście 1,70 m powinna ważyć 63 kilogramy, mężczyzna o tym samym wzroście 77 kilogramów. Oczywiste jest jednak, że wskaźnik ten w ogóle nie uwzględnia typu figury, dlatego jest bardzo orientacyjny.
 • Nieco dokładniejszy jest wskaźnik BMI (wskaźnik masy ciała),[4] który również opiera się na wzroście i masie ciała (BMI = kg/m2). Optymalny zakres BMI dla kobiet wynosi od 18,5 do 24, dla mężczyzn od 20 do 25. Oczywiście nawet ta metoda nie poda całkowicie precyzyjnych danych, ponieważ nie uwzględnia proporcji masy mięśniowej i tłuszczowej w Twoim ciele. Wiadomo, że mięśnie są cięższe od tłuszczu, dlatego normalne jest, że osoby aktywne ważą więcej kilogramów niż osoby bardziej bierne, choć często wyglądają lepiej.
 • Idealna waga zależy tak naprawdę od wieku. Jak to działa? Spróbuj dowiedzieć się, jaki jest stosunek mięśni do tłuszczu w Twoim ciele i odnieś to do swojego typu sylwetki. Istnieją bardzo inteligentne wagi, które możesz kupić do domu za nieduże pieniądze i wstępnie ustawić w niej parametry. Inną opcją jest wizyta u dietetyka, który wszystko dokładnie wyjaśni.
 • Według American Health Foundation, kobiety powinny mieć od 20 do 30 procent tkanki tłuszczowej, a mężczyźni od 12 do 20 procent.[5]

Co powinna zawierać porcja wysokiej jakości koktajlu odchudzającego?

 • 15-20 g białka[6]
 • mniej niż 10 g cukru
 • co najmniej 3 g błonnika
 • bez tłuszczów nasyconych, syropu kukurydzianego i uwodornionych olejów roślinnych
 • co najmniej 30% dziennego zapotrzebowania na niezbędne witaminy i minerały

Zalety koktajli odchudzających

Główną zaletą koktajli odchudzających jest szybkość przygotowania. W ciągu kilku chwil możesz rozpuścić mieszankę koktajlową w wodzie i od razu ją wypić. Nie potrzebujesz do tego specjalnego sprzętu, a koktajl możesz przygotować w dowolnym miejscu.

Koktajle są bardzo smaczne i występują w wielu smakach, które możesz dowolnie mieszać. Ponadto dzięki temu, że są słodkie (mogą występować w różnych smakach, takich jak waniliowy, bananowy, czekoladowy, itp.), zapobiegają niepożądanym zachciankom.

Przy prawidłowym stosowaniu, koktajle pomogą Ci łatwo schudnąć. Jest to zdecydowana zaleta tych koktajli.

Saszetki z mieszanką koktajlową możesz trzymać w torebce lub plecaku i przygotowywać je o każdej porze dnia.

Pijąc koktajle łatwiej oprzeć się pokusie jedzenia niezdrowej żywności. Dzieje się tak dlatego, że są bardzo słodkie i bardzo szybko Cię napełniają. Kiedy jesteś w pośpiechu, znacznie łatwiej jest sięgnąć po niezdrowe jedzenie, czemu taki koktajl świetnie zapobiega.

Dzięki zbilansowanemu składowi, napój ten może zastąpić nawet danie główne. Koktajl zawiera idealnie zoptymalizowany stosunek makroskładników, witamin i minerałów.

Uczucie sytości zawdzięczamy zwiększonej zawartości białka,[7] którego spożycie często zaniedbujemy w codziennym życiu. I czasem to może być powodem, dla którego nie możesz zrzucić zbędnych kilogramów.

Wady koktajli odchudzających

Jeśli planujesz wypróbować te produkty, będzie Cię to trochę kosztować. Cena różni się w zależności od producenta, składu i ilości porcji.

Napoje te nie są przeznaczone do stosowania przez całe życie. Mają służyć jedynie jako wsparcie w przejściu z niezdrowego na zdrowy styl życia.

Nie jest dobrym pomysłem pić wyłącznie koktajle. Idealnie jest łączyć te napoje ze zdrowymi i zbilansowanymi posiłkami. Koktajl jest idealny na przykład jako śniadanie.[8]

Na co zwrócić uwagę przy wyborze

Czytaj etykiety i dokładnie sprawdzaj skład, ponieważ może się on drastycznie różnić w zależności od produktu.

 • Staraj się unikać nazw takich jak „napoje dietetyczne”, ponieważ mogą one mieć bardzo „cienki” skład i często zawierają duże ilości ukrytych węglowodanów.
 • Najważniejsza jest zawartość białka i węglowodanów. Ilość białka zawsze powinna być wyższa niż ilość węglowodanów. Zwracaj też uwagę na ilość błonnika i czy napój zawiera witaminy i minerały. Niektórzy producenci dodają do koktajli dodatkowe składniki takie jak spirulina lub inne superfoods, takie jak karnityna, synefryna, bioaktywny chrom itp.
 • Napoje powinny być dobrym źródłem wapnia, potasu, żelaza i witaminy D, substancji, których często brakuje w naszych organizmach. Wysokiej jakości koktajle odchudzające mogą być wygodnym sposobem na zapewnienie sobie zdrowej i niskokalorycznej przekąski w domu i w podróży.

Czego unikać podczas spożywania koktajli?

Jeśli zdecydujesz się zmienić swój styl życia i podejście do jedzenia w ogóle, wraz z sięgnięciem po koktajle konieczne jest wdrożenie nowego reżimu, ponieważ nawet koktajle nie są wszechmocne. Jeśli je pijesz, a w międzyczasie spożywasz węglowodany przemysłowe, fast food itp., nie zrzucisz zbędnych kilogramów. Jeśli zgłodniejesz między posiłkami i koktajlami, sięgnij po kilka nieprażonych orzechów, kawałek sera lub warzywo.

Jeśli całkowicie zastąpisz zwykłą żywność napojami i suplementami diety, Twojemu organizmowi wkrótce zabraknie ważnych substancji. Pamiętaj, aby zastąpić koktajlem tylko jeden lub kilka posiłków dziennie. W Twojej diecie zawsze powinno znaleźć się trochę normalnych posiłków.

Ważne jest, aby nie stracić zdrowego rozsądku i pomyśleć, że nawet koktajle nie są wszechmocne i wszystko zależy od Ciebie. Jak to się mówi – bez pracy nie ma kołaczy. Bez ogólnej zmiany diety i stylu życia utrata masy ciała nie jest ani zdrowa, ani trwała. Dlatego staraj się chociaż trochę się ruszać i na dłuższą metę dostosować dietę tak, aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych i nie głodować.

1. miejsce

Chia Shake

Orientacyjna cena za 1 koktajl: 6,3 zł

Dlaczego koktajle Chia Shake są na pierwszym miejscu?

Koktajle Chia Shake stawiam na pierwszym miejscu głównie dlatego, że są bardzo smaczne. Kolejnym plusem jest to, że firma przekazuje 1% ceny zakupu na rzecz organizacji non-profit dbających o środowisko naturalne. Firma kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój i troskę o naszą planetę. Jej celem jest nie tylko zdrowe ciało, ale i zdrowe środowisko. I to jest podejście godne pochwały.

Opinie użytkowników

Na stronie opineo.pl znajdziesz ogromną ilość pochlebnych opinii zarówno na temat sklepu, jak i produktów Chia Shake. Klienci szczególnie podkreślają świetny smak koktajli oraz fakt, że zapewniają uczucie sytości na długi czas, dzięki czemu zapobiegają chęci podjadania między posiłkami.

Więcej o produkcie

Koktajle Chia Shake zostały zaprojektowane tak, aby w sposób optymalny zastępować jedzenie. Zawierają wysokiej jakości białko serwatkowe WPC, łatwo przyswajalne węglowodany z ryżu i gryki, zdrowe kwasy omega 3 z nasion chia, witaminy i minerały. Koktajle Chia Shake występują w wersji bananowej, truskawkowej, morelowej, pistacjowej, czekoladowej… i w kilku innych smakach.

Za 10 porcji koktajlu Chia Shake zapłacisz około 63 zł.

2. miejsce

SUPERSONIC Food Powder Keto

Orientacyjna cena za 1 koktajl: 13,9 zł

Dlaczego koktajle SUPERSONIC Food Powder Keto znalazły się na drugim miejscu?

Ponieważ są to zdrowe, odpowiednio zbilansowane i łatwe do przygotowania zamienniki posiłków spełniające wymogi diety keto czy niskowęglowodanowej. Zawartość węglowodanów jest w nich ograniczona do minimum, dzięki czemu pomagają utrzymać odpowiedni poziom cukru i zapobiegają spadkom energii. W zamian za to dostarczają duże ilości zdrowych tłuszczów i białka, dzięki czemu czujemy się najedzeni przez długi czas.

Opinie użytkowników

W internecie znaleźć można w większości pozytywne opinie na temat produktów tej marki. Na przykład na stronie pl.trustpilot.com przeczytamy aż 72 recenzje, z czego zdecydowana większość to same pochwały. Użytkownicy wymieniają głównie świetny skład, pyszne smaki oraz szybkość przygotowania.

Więcej o produkcie

Jest to produkt wegański, bezlaktozowy i bez dodatku cukru białego. Oprócz wysokiej zawartości zdrowych tłuszczy, białek i błonnika, zawiera także 26 witamin i minerałów. Składa się w 100% z naturalnych składników roślinnych.

Za 20 porcji koktajlu zapłacimy około 280 zł.

3. miejsce

BioTech USA Diet Shake

Orientacyjna cena za 1 koktajl: 5,4 zł

Dlaczego produkt BioTech USA Diet Shake znalazł się na trzecim miejscu?

Ponieważ są to koktajle o wysokiej zawartości błonnika i białka, a jednocześnie niskiej zawartości tłuszczy i węglowodanów. Nie znajdziemy tu dodatku cukru czy oleju palmowego, ale możemy liczyć na super składniki odżywcze i minerały.  

Opinie użytkowników

W zdecydowanej większości użytkownicy chwalą sobie koktajle Diet Shake od marki BioTech USA. Pozytywnie oceniane są zarówno smaki koktajli, jak i ich skuteczność w walce z nadprogramowymi kilogramami.

Więcej o produkcie

Producent oferuje aż 7 smaków koktajli. Wśród nich znajdziemy klasyczne smaki, jak czekoladowy, truskawkowy czy waniliowy, ale też rzadziej spotykane smaki, na przykład ciastko z kremem, pistacjowy i słony karmel. Opakowanie pozwalające na przygotowanie 24 porcji koktajlu kosztuje około 130 zł.

4. miejsce

Mix&Slim

Orientacyjna cena za 1 koktajl: 5,3 zł

Posiłki dietetyczne Mix & Slim są pełne białka i błonnika, a przy tym zawierają minimalne ilości węglowodanów, cukrów i tłuszczów.

Wybierz jeden z pięciu ulubionych smaków, aby za każdym razem cieszyć się nowym smakiem koktajlu. Napój zapewni Ci uczucie sytości przez długi czas.

Opakowanie zawierające 15 porcji koktajli kosztuje około 80 zł.

5. miejsce

Ketomix

Orientacyjna cena za 1 koktajl: 5,8 zł

Cała zasada działania produktów Ketomix opiera się na optymalnym lub nieznacznie zwiększonym spożyciu białka i zmniejszonym spożyciu węglowodanów. Model ten sprawdza się zarówno u kobiet jak i mężczyzn, niezależnie od wieku. Producent podaje, że właściwie niemożliwe jest, aby dieta u kogoś „nie zadziałała”. Wystarczy stosować się do zaleceń, a efekty będą widoczne. Organizm powinien zacząć zużywać zapasy tłuszczu już trzeciego dnia od rozpoczęcia diety.

Koktajle białkowe mają bardzo delikatny smak. Można kupić albo smakowe, albo zupełnie bezsmakowe i wzbogacić je w domu np. jagodami. Można wybierać spośród aż siedmiu różnych smaków.

Wspaniałe jest to, że wśród koktajli białkowych KetoMix można znaleźć również wegański i bezlaktozowy koktajl o smaku czekoladowym, odpowiedni dla tych, którzy nie tolerują mleka i produktów mlecznych.

Koktajle białkowe można kupić już za 232 zł przy zakupie opakowania zawierającego 40 porcji.

6. miejsce

Nature's Finest Shake Proteinowy

Orientacyjna cena za 1 koktajl: 4,1 zł

Nature’s Finest to producent, który stawia w 100% na naturalne składniki. Ich koktajle zawierają aż 17 g białka w każdej porcji. Jest to wysokiej jakości białko pozyskiwane z naturalnych składników takich jak groch, białka ryżu, nasiona chia czy komosa ryżowa. Każdy koktajl dostarcza także sporą porcję błonnika oraz istotne dla naszego organizmu witaminy i minerały.

Produkt jest dostępny w pysznym, waniliowym smaku lub w wersji czekoladowej o odrobinie niższej zawartości białka. Dzienna porcja to 25 g produktu. Taką ilość należy wymieszać z wybranym przez siebie napojem, na przykład wodą czy mlekiem. Możesz także dosypać proszek do ulubionego, zdrowego deseru.

Jedno opakowanie, którego cena wynosi około 75 zł, wystarczy na przygotowanie 18 porcji koktajlu.

7. miejsce

Eco&Fit Koktajl SLIM

Orientacyjna cena za 1 koktajl: 6,25 zł

Marka Eco&Fit stworzyła koktajle odchudzające na bazie naturalnych produktów, które nie tylko poprawiają przemianę materii, ale także pomagają pozbyć się napadów głodu oraz wspierają nasz układ trawienny. Takie działanie zawdzięczają wysokiej zawartości białka i błonnika, a także dodatkowi inuliny czy soli morskiej. 

Produkt jest w 100% naturalny, odpowiedni dla diabetyków i pozbawiony chemii. Stanowi naturalny probiotyk, a do tego obniża poziom cholesterolu. Jedna porcja dostarcza około 7 g błonnika i prawie 20 g białka. Jednocześnie nie zawiera dużo węglowodanów ani tłuszczów.

Jest dostępny w smaku truskawkowym, czekoladowym i waniliowym. Opakowanie zawierające 16 porcji można kupić za niecałe 100 zł.

8. miejsce

Keto Shake

Orientacyjna cena za 1 koktajl: 9,1 zł

Koktajle białkowe Keto Shake od firmy Diet Food to mieszanka stworzona z myślą o wsparciu osób przechodzących na dietę odchudzającą. Ich głównym założeniem jest ograniczenie podaży węglowodanów przy jednoczesnym zwiększeniu podaży białek. Każdy koktajl dostarcza także dawkę błonnika. Ma to na celu zapewnienie sytości na długi czas, a tym samym ograniczenie chęci podjadania. 

Koktajle te są polecane jako fantastyczna przekąska do wypicia zarówno przed jak i po treningu. Klienci chwalą sobie głównie ich skuteczność w walce z nadwagą i zapewnienie sytości na długi czas. 

Dostępne są dwa warianty smakowe – malina i wanilia. Jedno opakowanie zawiera 300 g produktu, co przekłada się na 12 porcji. Takie opakowanie można kupić za około 110 zł.

9. miejsce

Smart Vege Meal Shake GymBeam

Orientacyjna cena za 1 koktajl: 6,8 zł

Marka GymBeam oferuje zbilansowane koktajle roślinne w trzech smakach: waniliowym, czekoladowym i truskawkowym. Są to łatwe do przygotowania zamienniki posiłków o wysokiej zawartości błonnika i białka oraz bogate w odpowiednio dobrane witaminy i minerały. Jednocześnie mają niską zawartość cukru, a w ich składzie nie znajdziemy zbędnych dodatków.

Starannie opracowana formuła sprawia, że nie tylko łatwiej będzie nam dbać o linię, ale także będziemy cieszyć się zdrowymi kośćmi, zwiększoną energią, mniejszym zmęczeniem, a nawet odczuwalnie lepszym funkcjonowaniem mięśni. Produkt nada się więc nie tylko dla osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy, ale także dla tych, którzy są w trakcie budowania masy mięśniowej.

Cenę koktajli od GymBeam określiłabym jako przeciętną. Opakowanie wystarczające na przygotowanie 10 porcji kosztuje około 70 zł.

10. miejsce

Sunwarrior Protein Blend BIO

Orientacyjna cena za 1 koktajl: 6,6 zł

Produkt Sunwarrior Protein Blend BIO to niskokaloryczne koktajle dostarczające dużych ilości białek wraz z niezbędnymi aminokwasami. Jego główne składniki to żółty groszek, nasiona konopi, owoce goji i olej MCT.

Sunwarrior Protein Blend BIO pomaga w procesie odchudzania dzięki przedłużaniu uczucia sytości. Jednocześnie wspiera proces zwiększania masy mięśniowej. Przyczynia się także do zwalczania zmęczenia i zachowania zdrowych kości. Dostępny jest w trzech smakach – owoce leśne, czekolada i wanilia. Jedną miarkę produktu, czyli 25 g, należy zmieszać z dowolnie wybranym napojem. Może to być zarówno woda, jak i sok czy mleko roślinne.

Ciężko znaleźć szczegółowe opinie na temat działania tego produktu, natomiast pojawiające się oceny są pozytywne. Można więc wnioskować, że większość użytkowników jest zadowolona z zakupu.

Cena produktu może wydawać się wysoka w porównaniu z porównaniu z innymi pozycjami na liście, ponieważ jedno opakowanie kosztuje około 200 zł. Wystarcza ono jednak na przygotowanie 30 koktajli, więc cena za porcję jest porównywalna do poprzedników.

Wreszcie

Jeśli chcesz zapewnić swojemu ciału regularny rytm i zrównoważoną ilość składników odżywczych, koniecznie wypróbuj koktajle. Zawsze warto próbować, a potem możesz ewentualnie zdecydować, czy chcesz kontynuować, czy nie.

Z moich obserwacji wynika, że na przykład marka Chia Shake ma świetne koktajle dietetyczne, a dodatkowo dba o zrównoważony rozwój i wspiera organizacje dbające o środowisko. Polecam również spróbować koktajli SUPERSONIC Food Powder Keto, które mają minimalną zawartość węglowodanów oraz wysoką zawartość błonnika, białka i zdrowych tłuszczy. Inny wysokiej jakości, a także bardzo przystępny cenowo koktajl białkowy oferuje marka BioTech USA. Produkt ten nazywa się Diet Shake i ma wysoką zawartość białka i błonnika przy obniżonej zawartości tłuszczów i węglowodanów. W dodatku dostępny jest w aż 7 różnych smakach.

Przydatne linki ✓wiarygodne:

[1] Wikipedia (PL): Odchudzanie

[2] Healthline (ENG): 10 Low-Carb Smoothies You Can Make at Home

[3] PubMed Central (ENG): What Matters in Weight Loss? An In-Depth Analysis of Self-Monitoring

[4] PubMed Central (ENG): Effectiveness of a Total Meal Replacement Program (OPTIFAST Program) on Weight Loss: Results from the OPTIWIN Study

Autor artykułu:

Autor artykułu:

Więcej o autorach lub stronie znajdziesz w dziale o nas. Chcesz wiedzieć jak dobieramy produkty?

Gdzie teraz?

Selekcja produktów i tworzenie rankingów to dla nas ważny proces, który wykonujemy dobrze. Produkty przechodzą kilka kontroli, dokładne badania, aw każdym porównaniu biorą udział co najmniej 2 osoby. Dlatego zawsze możesz być pewien niezależności i jakości porównania. Chcesz więcej? Przeczytaj szczegółowy opis tego, jak dobieramy produkty ».