10 najlepszych leków i tabletek na erekcję – ranking

Podsumowanie: Masz problemy z erekcją? Wszystko można rozwiązać i myślę, że to wspaniałe, że w dzisiejszych czasach można to zrobić z pomocą naturalnych środków.[1] Dlatego porównałam dla Ciebie 15 najlepszych leków na erekcję. Co z tego wyszło?

 • Pierwsze miejsce przypadło produktowi LAB ONE N1 LIBIDO HIM, który ma w 100% naturalny skład i zaczyna działać w ciągu godziny do dwóch.
 • Na drugie miejsce wybrałam Zerex Classic PLUS, czyli mocno skoncentrowane kapsułki na mocną erekcję i zwiększenie libido.
 • Trzecie miejsce natomiast zajął produkt Proerecta Long. Idealny dla starszych mężczyzn, którzy chcą zachować witalność, w tym mocną erekcję.

Czego jeszcze dowiesz się z artykułu?

Na czym polega erekcja?[3] Jak wybrać leki na erekcję i na co uważać podczas ich stosowania?[4] 

TOP  1. miejsce

LAB ONE N1 LIBIDO HIM

Orientacyjna cena: 125 zł

Dlaczego 1. miejsce

Ponieważ zawiera tylko naturalne składniki wspomagające erekcję. Jest silny, skuteczny i zaczyna działać w ciągu godziny do dwóch.

2. miejsce

Zerex Classic PLUS

Orientacyjna cena: 170 zł

Dlaczego 2. miejsce

Ponieważ składa się z 36 bardzo silnie skoncentrowanych kapsułek o mocnym działaniu dla wsparcia libido i silnej erekcji.

3. miejsce

Proerecta LONG

Orientacyjna cena: 90 zł

Dlaczego 3. miejsce

Jest to ziołowy suplement diety dla dojrzałych mężczyzn, którzy chcą poprawić swoją wydolność i zwiększyć swoje możliwości.

Dziesięć najlepszych leków na erekcję

Czym są leki na erekcję?

Leki na erekcję to leki, których nie spotyka się na co dzień, a wręcz można stwierdzić, że każdy mężczyzna wolałby pewnie nigdy nie mieć z nimi do czynienia. Niestety czasami natura nie „współpracuje”, więc to wspaniałe, że współczesna medycyna może pomóc.

 • Jeśli chcemy zacząć od początku, to trzeba opisać, na czym właściwie polega erekcja,[2] czyli o jaki proces fizjologiczny w organizmie właściwie chodzi.[3] Erekcja występuje u samców, zatem logicznie rzecz biorąc, nie dotyczy to wyłącznie ludzi, ale praktycznie całej fauny. Jest to proces, który pomaga w późniejszym rozmnażaniu się samca i samicy.
 • To, co dzieje się podczas erekcji, to napływ krwi do penisa i jednoczesne wstrzymanie jej odpływu. Erekcję można w pewnym stopniu kontrolować, ale w przeważającej części jest wręcz przeciwnie. Jak już wspomnieliśmy, jest to zjawisko całkowicie naturalne, a zatem organizm sam dokonuje oceny warunków, w których do niego dochodzi. Konkretnie oceny tej dokonuje międzymózgowie i rdzeń kręgowy.
 • A jak leki mogą pomóc w jej przywróceniu? Ich zadaniem jest dłuższe utrzymywanie drożności naczyń krwionośnych, prowadzące do przepływu krwi. W konsekwencji erekcja jest mocna i trwa dłużej. Należy wspomnieć, że jeśli mężczyzna jest zdrowy, to nie ma powodu, aby brać te leki, ponieważ mogą one wywoływać również skutki uboczne. Kolejną rzeczą, którą warto wiedzieć, jest to, że działają one wyłącznie w następstwie stymulacji erotycznej, w przeciwnym razie nie wykazują efektów.

Lista artykułów w temacie: Rozwiązywanie problemów

Czy są one bezpieczne?

Zawsze ważne jest, aby stosować się do zaleceń producenta i przestrzegać zarówno wielkości dawki, jak i sposobu przyjmowania. Jeśli przestrzegasz wszystkich zaleceń, leki te są bezpieczne. Jeśli jednak przejmiesz rolę farmaceuty lub lekarza i zaczniesz przyjmować leki według własnego uznania, to z pewnością ryzykujesz, więc zachowaj ostrożność. Leki na erekcję nie powinny być stosowane w połączeniu z innymi lekami, zwłaszcza azotanami. A czym są azotany? Są to leki stosowane w leczeniu dusznicy bolesnej lub wspomagające szeroko rozumianą czynność serca.

 • Ogólnie rzecz biorąc, leki wspomagające erekcję mogą nieznacznie obniżyć ciśnienie, ale większość mężczyzn, którzy mają problemy z erekcją, ma najczęściej odwrotny problem, więc może to być z korzyścią dla nich.
 • Należy pamiętać, że preparaty te są zawsze wydawane wyłącznie na receptę, po uprzednim badaniu seksuologicznym. Nie powinny ich przyjmować osoby całkowicie zdrowe – mogą im zaszkodzić.

Jak i kiedy je przyjmować?

Preparaty te stosuje się wyłącznie przy zaburzeniach erekcji. Zanim w ogóle sięgniesz po ten specjalistyczny lek, musisz poddać się badaniom u seksuologa, na podstawie których lekarz zaleci Ci konkretny lek i wystawi receptę. To zawsze powinien być pierwszy krok.

 • Problemy z erekcją[4][5][6] nie są niczym wyjątkowym, jest to typowa „choroba”, która jest często spotykana. Są to tak zwane zaburzenia erekcji. Co ciekawe, problem ten nie wpływa przede wszystkim na płodność czy zdolność do osiągania orgazmu i można go leczyć.
 • Jak już wspomnieliśmy, leczenie odbywa się głównie przy pomocy leków na receptę i w tym przypadku lekarz powinien zawsze poinformować o sposobie i czasie przyjmowania leku.
 • Zwykle przyjmuje się je w postaci tabletek, najczęściej około 40 minut przed planowanym stosunkiem seksualnym. Ważne jest, aby popijać lek dużą ilością wody.

Jest to oczywiście kwestia bardzo indywidualna, a szczegółowe informacje można przeczytać na ulotce dołączonej do opakowania danego leku. Ogólnie jednak uważa się, że czas działania wynosi około 4-6 godzin.

Przede wszystkim na to, czy przyjmujesz jakieś inne leki, które mogą być przeciwwskazaniem.[7] W następnej kolejności na to, czy Twój organizm jest naprawdę w dobrej kondycji i czy rzeczywiście możesz przyjmować te preparaty. Twój stan najlepiej oceni oczywiście odpowiedni lekarz specjalista. Kolejnym czynnikiem powinien być wybór leku, nie lekceważ go.

Jak wybrać najlepszy lek na erekcję?

W wyborze chętnie pomoże lekarz lub farmaceuta. W końcu jest to produkt o ukierunkowanym działaniu i lepiej nie kupować go na chybił trafił. Jak już pisaliśmy, najlepszym rozwiązaniem jest zasięgnięcie porady lekarza i zakup produktu na receptę. Z drugiej strony istnieje wiele ogólnodostępnych produktów (również naturalnych[8]), które wspomagają erekcję – w tym przypadku najlepszym wsparciem w wyborze będzie rada farmaceuty lub recenzje innych użytkowników.

1. miejsce

LAB ONE N1 LIBIDO HIM

Orientacyjna cena: 125 zł

Dlaczego produkt LAB ONE N1 LIBIDO HIM znalazł się na pierwszym miejscu?

Ponieważ jest to w 100% naturalny produkt, którego formuła opiera się na ekstraktach roślinnych, witaminach i minerałach. Nie tylko pomaga utrzymać erekcję, ale także poprawia libido, reguluje gospodarkę hormonalną, a także poprawia jakość nasienia.

Opinie użytkowników

Produkt cieszy się dobrymi opiniami wśród użytkowników na stronach różnych sklepów internetowych. Kupujący cenią go sobie za skuteczność i szybkość działania, ale także za wydajność, za poprawę ogólnego nastroju, zwiększenie poziomu energii, a nawet za przyspieszanie regeneracji po wysiłku.

Więcej informacji o produkcie

Składniki aktywne zawarte w tym suplemencie diety obejmują l-argininę, ekstrakty z korzenia maca, żeń-szenia czy palmy sabałowej, pokrzywę zwyczajną oraz cynk i witaminę B6. Ich efekty z kolei obejmują:

 • zwiększenie libido
 • poprawę ukrwienia narządów płciowych
 • przeciwdziałanie zaburzeniom erekcji
 • zapobieganie przedwczesnym wytryskom
 • i wiele innych

2. miejsce

Zerex Classic Plus

Orientacyjna cena: 170 zł

Dlaczego umieściłam Zerex Classic PLUS na drugim miejscu?

Ponieważ ten produkt w postaci kapsułek dzięki zawartości silnych ekstraktów ziołowych wspiera libido, a także zdrową erekcję, sprawność seksualną i witalność. Zaczyna działać w ciągu godziny od zażycia.

Opinie użytkowników

Sklep internetowy Zerex.pl cieszy się renomą wśród użytkowników. Klienci chwalą zarówno szybką dostawę towaru, jak i rzetelną i profesjonalną komunikację.

Więcej informacji o produkcie

Produkt zaczyna działać bardzo szybko po spożyciu, bo zaledwie w ciągu godziny. Jest to produkt, który zawiera bardzo skoncentrowaną porcję ekstraktów z ziół, które są tradycyjnie związane ze zdrowiem narządów płciowych. Należą do nich:

 1. Buzdyganek naziemny, który ma wpływ na ogólną wydajność i stymuluje poziom męskich hormonów płciowych.
 2. Maca peruwiańska, o której mówi się, że wspiera aktywność seksualną.
 3. L-arginina, która korzystnie wpływa na ukrwienie organizmu, w tym narządów płciowych.
 4. L-cytrulina ma wpływ na ukrwienie mięśni.

A jaka jest cena? Za 36 kapsułek zapłacisz około 170 zł.

3. miejsce

Proerecta Long

Orientacyjna cena: 90 zł

Dlaczego umieściłam kapsułki Proerecta LONG na trzecim miejscu?

Proerecta LONG zawiera 60 skutecznych kapsułek ziołowych, przeznaczonych dla mężczyzn w dojrzałym wieku, którzy chcą zachować witalność seksualną i aktywne życie intymne.

Opinie użytkowników

Proerecta LONG ma w zdecydowanej większości pozytywne oceny. Użytkownicy chwalą sobie ogólny wzrost libido i poprawę jakości erekcji. Na plus oceniana jest także przystępna cena produktu.

Więcej informacji o produkcie

1 porcja zawiera:

 • Ekstrakt z macy 400 mg
 • Cytrulina 400 mg
 • Magnez 245 mg
 • Ekstrakt z pestek winogron 200 mg
 • Witamina C 40 mg
 • Witamina B3 16 mg
 • Cynk 15 mg
 • Witamina E 12 mg
 • Witamina E6 2 mg
 • Witamina D3 50 μg

Jedno opakowanie zawierające 60 kapsułek kosztuje około 90 zł.

4. miejsce

Desire Labs Erect Power

Orientacyjna cena: 120 zł

Dlaczego wybrałam suplement Desire Labs Erect Power?

Erect Power to kompozycja naturalnych składników pomagających mężczyznom pozostać aktywnymi seksualnie. Kapsułki te zwiększają libido oraz wspomagają uzyskanie i utrzymanie erekcji.

Główne składniki aktywne zamknięte w kapsułkach Erect Power to l-arginina, pikolinian cynku oraz ekstrakty z korzenia maca, guarany, żeń-szenia czy buzdyganka naziemnego. Wszystkie te składniki wpływają na ogólną poprawę funkcji seksualnych u mężczyzn.

Produkt ten cieszy się w sieci głównie dobrymi recenzjami. Użytkownicy wskazują jednak na duże znaczenie regularnego stosowania dla optymalnych efektów. Suplement należy przyjmować trzy razy dziennie po jednej kapsułce, obficie popijając wodą.

Jedno opakowanie mieści w sobie 90 kapsułek i kosztuje około 120 zł.

5. miejsce

Proerecta Klasik

Orientacyjna cena: 85 zł

Dlaczego wybrałam produkt Proerecta Klasik?

Proerecta KLASIK to suplement diety w kapsułkach wspomagający erekcję. W sposób ukierunkowany stymuluje funkcje hormonalne, a jednocześnie układ sercowo-naczyniowy, tak aby wszystko współpracowało ze sobą jak należy.

Produkt ma skład ziołowy w połączeniu z pełnowartościowymi aminokwasami.

Jedna kapsułka zawiera:

 • L-cytrulinę 200 mg
 • L-Argininę 200 mg
 • Ekstrakt z Truskawki 105 mg
 • Ekstrakt z żeń-szenia 100 mg
 • Ekstrakt z pestek winogron
 • Ekstrakt z różeńca 50 mg
 • Paulinia guarana ekstrakt 50 mg

A ile wydasz na ten produkt? Opakowanie zawierające 12 tabletek będzie Cię kosztować około 85 zł.

6. miejsce

Zerex Ultragold

Orientacyjna cena: 280 zł

Dlaczego wybrałam tabletki Zerex Ultragold?

Zerex Ultragold to kapsułki, które długotrwale wspierają witalność i aktywność seksualną. Producent zapewnia, że jest on odpowiedni zarówno dla młodych mężczyzn, jak i dla seniorów. Zaleca także stosowanie produktu przez co najmniej 3 miesiące.

Produkt zawiera wyciągi z tradycyjnych ziół oraz witaminy, które przyczyniają się do utrzymania sprawności seksualnej. Co ciekawe, choć produkt jest oczywiście przeznaczony przede wszystkim dla mężczyzn, to może być stosowany również przez kobiety. Dlaczego? Ponieważ może on poprawić regularność ich cyklu miesiączkowego, a dodatkowo podnosi libido i wzmacnia odporność organizmu.

A jaka jest cena? 120 tabletek kosztuje około 280 zł.

7. miejsce

Proerecta Shot

Orientacyjna cena: 162 zł

Dlaczego zawarłam w zestawieniu produkt Proerecta Shot?

Ponieważ jest to produkt dostępny bez recepty i oparty na naturalnej formule – wyciągu z ziół. Szczególnie zaintrygowało mnie to, że jest dostępny w postaci „shotów”, co oznacza, że wystarczy wypić jeden „napój” na około 30 minut przed stosunkiem. Przed wypiciem należy dokładnie wstrząsnąć buteleczką.

Jeden shot zawiera:

 • Argininę 500 mg
 • Cytrulinę 507 mg
 • Ekstrakt z tribulusa 400 mg
 • Ekstrakt z żeń-szenia 310 mg
 • Ekstrakt z pestek winogron 200 mg
 • Ekstrakt z różeńca górskiego 100 mg
 • Guaranę 80 mg

Za opakowanie zawierające 8 shotów po 60 ml zapłacisz około 160 zł.

8. miejsce

Zerex Shot

Orientacyjna cena: 130 zł

Dlaczego na liście znalazł się także suplement Zerex Shot?

Ponieważ jest to kolejny naturalny suplement o wysokiej koncentracji składników aktywnych i szybkim działaniu. Oprócz ekstraktów ziołowych zawiera także aminokwasy i minerały. Pomaga osiągnąć mocną erekcję i zachować sprawność seksualną.

W każdej buteleczce zamknięte są takie składniki, jak l-arginina, pieprzyca peruwiańska, buzdyganek naziemny, żeń-szeń koreański czy czarny pieprz. Zawartość buteleczki wystarczy wypić na około 60 minut przed stosunkiem, aby cieszyć się efektami. Należy pamiętać, że nie powinno się zażywać więcej niż jedną buteleczkę suplementu dziennie.

Na stronie producenta dostępne są dwa warianty. Możesz zdecydować się na pojedynczego shota za około 26 zł lub wybrać pakiet 5 shotów w cenie 127 zł.

9. miejsce

Desire Labs Fallus Max

Orientacyjna cena: 140 zł

Dlaczego kapsułki Fallus Max?

Fallus Max to kolejna propozycja dla mężczyzn zmagających się z zaburzeniami erekcji od marki Desire Labs. Jest to suplement diety w kapsułkach, który zawiera naturalne prekursory erekcji i wzmacniacze libido. 

Składniki aktywne zawarte w tym suplemencie spowalniają rozpad testosteronu, wzmagają potencję, usprawniają krążenie, a także zapobiegają przedwczesnemu wytryskowi. Dzięki temu nie tylko poprawiają sprawność mężczyzn w łóżku, ale również zwiększają ochotę na seks.

W opakowaniu znajdziemy 90 kapsułek. W ich wnętrzu znajdziemy ekstrakt z palmy sabałowej, l-argininę i l-karnitynę, a także żeń-szeń czy kwas hialuronowy. Producent zaleca przyjmowanie trzech kapsułek dziennie, po posiłkach, popijając znaczną ilością wody. Takie opakowanie to koszt około 140 zł.

10. miejsce

Ironman Performance Spray

Orientacyjna cena: 90 zł

Dlaczego dołączyłam do listy Ironman Performance Spray?

Jest to zupełnie inna propozycja od wszystkich poprzednich na naszej liście. Nie są to kapsułki ani tabletki, a preparat na erekcję w formie sprayu. Jest to produkt do użytku zewnętrznego, który należy zaaplikować przed rozpoczęciem stosunku. Po aplikacji produkt szybko się wchłania, a efekty jego działania można zaobserwować bardzo szybko. 

Oprócz gwarantowanej erekcji producent zapewnia również o działaniu opóźniającym wytrysk. Taki efekt gwarantować mają zawarte w formule substancje znieczulające, które pozwalają znacząco wydłużyć czas stosunku.

Zachęcająca może być także cena produktu. Spray o pojemności 30 mililitrów można bowiem nabyć w cenie około 90 złotych.

Wreszcie

To wspaniale, że żyjemy w takich czasach, w jakich żyjemy, bo dzięki różnym środkom można być aktywnym seksualnie nawet w dojrzałym wieku. Z mojego porównania wynika, że najlepszym i w 100% naturalnym produktem na erekcję jest LAB ONE N1 LIBIDO HIM. Świetny jest też Zerex Classic PLUS czy Proerecta Long, który jest przeznaczony specjalnie dla starszych mężczyzn.

A jak można zadbać o zdrową erekcję? Jedz owoce i warzywa, ryby, zwłaszcza te morskie, orzechy oraz chili, które zawiera dużo antyoksydantów. Zalecane jest również spożywanie czerwonego wina i kawy.

Przydatne linki ✓wiarygodne:

[1] Wikipedia (PL): Erekcja

[2] Wikipedia (PL): Zaburzenia erekcji

[3] Healthline (ENG): Erectile Dysfunction (ED): Symptoms, Causes, Diagnosis, and Treatment

Autor artykułu:

Autor artykułu:

Więcej o autorach lub stronie znajdziesz w dziale o nas. Chcesz wiedzieć jak dobieramy produkty?

Gdzie teraz?

Selekcja produktów i tworzenie rankingów to dla nas ważny proces, który wykonujemy dobrze. Produkty przechodzą kilka kontroli, dokładne badania, aw każdym porównaniu biorą udział co najmniej 2 osoby. Dlatego zawsze możesz być pewien niezależności i jakości porównania. Chcesz więcej? Przeczytaj szczegółowy opis tego, jak dobieramy produkty ».