10 najlepszych środków na wątrobę (regeneracja i detoks) – ranking

Podsumowanie: Wątroba jest absolutnie niezbędna dla naszego organizmu, dlatego należy dbać o jej dobrą kondycję. Oprócz odpowiedniego stylu życia możesz ją wspierać także suplementami diety. W tym artykule porównałam dla Ciebie dziesięć najlepszych.

 • Na 1. miejscu znajduje się Now Silymarin Extra Strength, czyli suplement diety w kapsułkach zawierający wysoką dawkę ekstraktu z ostropestu plamistego. 
 • Na 2. miejscu umieściłam suplement Himalaya Herbals Liv. 52, który zawiera mieszankę aż 8 ziół wspierających funkcjonowanie i regenerację wątroby.
 • Na 3. miejscu uplasował się suplement diety Sylimarin 80 mg Regeneracja Wątroby od marki Twój Cel To. Jest to naturalny suplement diety w tabletkach skutecznie wzmacniający wątrobę o świetnym stosunku ceny do jakości.

W artykule dowiesz się także:

Czym jest wątroba,[1] do czego służy[2][3][4] i jak wspierać jej zdrowie[9][10], a także co jej szkodzi?[5][6][7][8]

TOP  1. miejsce

Now Silymarin Extra Strength

Orientacyjna cena: 130 zł

Dlaczego 1. miejsce?

Ponieważ jest to naturalny suplement diety oparty na znanym w ziołolecznictwie ekstrakcie z ostropestu plamistego, który wspomaga zdrową wątrobę.

2. miejsce

Kapsułki Himalaya Herbals Liv. 52

Orientacyjna cena: 45 zł

Dlaczego 2. miejsce?

Ponieważ jest to suplement diety oparty na składnikach roślinnych, które kompleksowo wspierają pracę wątroby i chronią ją.

3. miejsce

Twój Cel To Regeneracja Wątroby

Orientacyjna cena: 25 zł

Dlaczego 3. miejsce?

Ponieważ jest to naturalny suplement diety w tabletkach, który skutecznie wzmacnia, chroni i regeneruje wątrobę.

Dziesięć najlepszych środków na wątrobę

 1. Now Silymarin Extra Strength 130 zł (120 kapsułek)
 2. Himalaya Herbals Liv. 52 45 zł (100 tabletek)
 3. Twój Cel To Regeneracja Wątroby 25 zł (100 tabletek)
 4. Liver Cleanse 2+1 Nature’s Finest 185 zł (375 g)
 5. OstroVit Liver Aid 30 zł (90 kapsułek)
 6. Herbal D-Tox Wild Rose Garden of Life 180 zł (48 kaps. + 48 kaps. + 48 kaps. + 50 ml)
 7. Viridian Milk Thistle 100 zł (90 kapsułek)
 8. Herbata Day Detox Tea 100 zł (120 g na 24 dni)
 9. MycoMedica Ostropest plamisty 75 zł (90 kapsułek)
 10. Ostropest plamisty w proszku BIO 15 zł (100 g na 33 dni)

Co to jest wątroba?

O wątrobie słyszymy wiele w związku z nadużywaniem alkoholu czy chorobami takimi jak żółtaczka. Uwierz jednak, że wątroba to znacznie więcej niż tylko „termin” w diagnostyce tych problemów. Wątroba jest absolutnie niezbędna dla ludzkiego organizmu.

 • Jest to największy gruczoł dokrewny, a jednocześnie narząd w organizmie. Pełni ona naprawdę niezastąpione funkcje, dlatego gdy „zaatakuje” ją jakaś choroba, jest to bardzo poważny stan i należy się tym natychmiast zająć.
 • Wątroba to niezbędny organ w ludzkim ciele, który odpowiada za szereg funkcji wspomagających m.in. metabolizm, odporność, trawienie, detoksykację i magazynowanie witamin. Stanowi ona około 2% masy ciała dorosłego człowieka.[1]
 • Wątroba mężczyzny waży około 1,8 kg, a kobiety nieco mniej, bo około 1,3 kg. Ten największy gruczoł przechowuje około 13% krwi i odpowiada za blisko 500 ważnych czynności.
 • Wątroba ma czerwony, wpadający w brązowy kolor i składa się z dwóch głównych płatów – lewego i prawego. Jakby tego było mało, te dwa główne płaty dzielą się dalej na „x” innych mniejszych płatów. Ponad połowa wątroby składa się z hepatocytów, czyli komórek wątroby, które żyją około 150 dni. Ich zadaniem, najprościej mówiąc, jest usuwanie z krwi szkodliwych substancji.
 • Jak już powiedzieliśmy, wątroba jest swego rodzaju magazynem krwi. Jest to tak zwana krew utlenowana – krew tętnicza, która jest bogata w tlen oraz składniki odżywcze płynące z jelita cienkiego.

Lista artykułów w temacie: Rozwiązywanie problemów

Do czego służy?

Gdybyśmy nie mieli wątroby, to w zasadzie natychmiast byśmy umarli, bo nasz organizm w pewnym sensie by się zatruł. Dlatego dbajmy o nią i wzmacniajmy ją. Główne funkcje wątroby to:[2]

 • Przetwarza składniki odżywcze, które są wchłaniane w przewodzie pokarmowym.
 • Reguluje poziom tłuszczu i cukru we krwi.
 • Odtruwa organizm.
 • Zwalcza infekcje, które już zaatakowały organizm (w wyniku osłabienia).
 • Wypłukuje toksyny z organizmu.
 • Produkuje żółć.
 • Magazynuje żelazo, witaminy rozpuszczalne w tłuszczach i inne ważne składniki odżywcze.
 • Przekształca składniki odżywcze w energię życiową.
 • Reguluje poziom hormonów.
 • Tworzy białka, które odpowiadają za większość reakcji chemicznych w organizmie człowieka.

Wątroba jest swoistą jednostką dowodzenia w procesie wytwarzania energii.[3] Wątroba rozkłada wchłonięte składniki odżywcze i wytwarza z nich pożądaną energię. W tej czynności jest niezastąpiona i żaden inny organ nie potrafi tego robić w takim stopniu jak wątroba.

Można to porównać do oczyszczania wody. Zasada działania jest dość podobna. Wątroba usuwa z organizmu substancje odpadowe, których nie chcemy i nie potrzebujemy w organizmie. Są to substancje, które nie są rozpuszczalne w wodzie, a więc nie mogą zostać wydalone przez nerki. W szczególności za ten proces odpowiada żółć, która bardzo łatwo transportuje substancje rozpuszczalne w tłuszczach do dwunastnicy, następnie wędrują one w kierunku jelita cienkiego i grubego, by w końcu opuścić organizm wraz ze stolcem.[4]

Jak wspierać jej zdrowie?

Powszechnie wiadomo, że alkohol nie wpływa korzystnie na wątrobę, a wręcz przeciwnie. Nie mówimy tu oczywiście o jednej lampce wina czy kuflu piwa, chodzi o większe ilości, które są szkodliwe dla organizmu. Alkohol jest toksyczny dla wątroby i może powodować różne choroby wtórne, takie jak nadciśnienie, wahania hormonalne, marskość wątroby i wiele innych.

Nie musisz być abstynentem, ale staraj się ograniczać alkohol.

To nie żaden banał, to fakt. Sport, nawet jeśli tylko rekreacyjny, może wzmocnić i naturalnie dotlenić wątrobę. Większość osób zaleca energiczny spacer lub spokojny bieg, wędrówki czy pływanie.

Woda to podstawa. Ponieważ nasze ciało składa się w większości z wody, jest ona niejako lekarstwem numer jeden. Jeśli odpowiednio nawadniamy organizm, to funkcjonuje on lepiej i wszystkie procesy przebiegają niejako „samoczynnie”. Oprócz czystej wody spróbuj herbat ziołowych, które wspomagają pracę wątroby – świetny jest na przykład ostropest plamisty.

Raz na jakiś czas dobrze jest dać wątrobie i całemu organizmowi odpocząć i złapać oddech, a do tego właśnie służy detoksykacja. Oczywiście najlepszą opcją jest prowadzenie takiego stylu życia, który nie szkodzi wątrobie w ogóle, ale dodanie do tego od czasu do czasu detoksykacji jest bardziej niż wskazane. Organizm może w ten sposób odpocząć i w efekcie może pracować wydajniej.

Co jest szkodliwe dla wątroby?

 • Nadmiar alkoholu.[5]
 • Palenie papierosów.[6]
 • Narkotyki i inne substancje uzależniające.
 • Przetworzona żywność (półprodukty, konserwanty, substancje słodzące i barwniki).
 • Nadmiar soli.[7]
 • Niezdrowe tłuszcze.[8]

Nadmiar alkoholu jest szkodliwy dla wątroby, to już wiemy. Ale jaka ilość mieści się jeszcze w normie, a co już przekracza granicę? Podaje się, że rozsądna dzienna ilość to około 10 gramów alkoholu dla kobiety i 20 gramów dla mężczyzny. To około 1 dcl dobrego wina i 0,5 l piwa.

Palenie wprawdzie obciąża przede wszystkim płuca, ale wątroba jest na muszce zaraz po nich. Wątroba zajmuje się rozkładaniem nikotyny, którą wprowadzasz do swojego organizmu. Jest to więc dla niej niepotrzebne przeciążenie.

Na przykład nawet leki mogą reprezentować kategorię narkotyków w przypadku nadmiernego zażywania. Niestety te toksyczne substancje mają ogromny wpływ na wątrobę. Generalnie zawsze powinniśmy się zastanowić, czy sięgać po klasyczny lek, który nie jest zalecany przez lekarza. Czy z bólem głowy poradzimy sobie, sięgając po tabletkę, czy np. wychodząc na spacer i dbając o odpowiednie nawodnienie?

Jakie substancje są korzystne dla wątroby?

Należą do nich np. kapusta – zarówno klasyczna, jak i brukselka, szpinak, rukola, cykoria, roszponka czy liście mniszka lekarskiego. Wszystkie te warzywa są bogate w siarkę, która działa jako aktywator enzymów wątrobowych, odpowiedzialnych za eliminację niechcianych substancji toksycznych z organizmu.

Nie tylko w sushi, ale także w zupie, z ryżem lub samodzielnie. Istnieje kilka rodzajów alg, po których spożyciu twoje ciało dosłownie pęka z radości.

Algi to tak naprawdę warzywa morskie, które zawierają dużą ilość białka, minerałów, pierwiastków śladowych i witamin. Pomagają one wątrobie, ponieważ mogą korzystnie wpływać na wchłanianie metali ciężkich.

Od czasów starożytnych ta para dosłownie święciła triumfy w walce z dolegliwościami wszelkiego rodzaju. Od kaszlu, przez stany zapalne, po choroby wątroby. Zjedz trochę czosnku i cebuli, a zobaczysz, jak dobrze wpłynie to na Twoje zdrowie.

Czosnek jest bogaty w allicynę i selen, substancje, które chronią wątrobę przed toksynami.

Ajurweda zna jej dobroczynne działanie od tysięcy lat. Kurkuma to taki mały złoty cud. Działa przeciwzapalnie i potrafi usuwać z organizmu wolne rodniki. Ma korzystny wpływ na osoby cierpiące na niealkoholowe stłuszczenie wątroby.[9] Ponadto jej barwa powoduje, że wspomaga produkcję żółci i funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego.

Nasiona te mogą być stosowane zarówno w daniach ciepłych, jak i zimnych. Są one pozbawione smaku i zapachu. Zawierają duże ilości rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego błonnika oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3. Mogą wspierać ogólny stan układu krążenia.

To zioło o fioletowym kwiecie jest znane ze swojego korzystnego wpływu na zdrowie wątroby. Jest również stosowane do ukierunkowanego oczyszczania i wsparcia.[10] Picie ostropestu nie będzie uciążliwe, ponieważ jest prawie bez smaku.

 • Marchew.
 • Buraki.
 • Koper włoski.
 • Brokuły.
 • Nagietek lekarski.
 • Kiszone ogórki.
 • Probiotyki.

Jakie są objawy chorób wątroby?

Początkowymi objawami mogą być:

 • Zmęczenie
 • Utrata wagi
 • Wzdęcia i biegunka
 • Problemy skórne
 • Zaburzenia snu
 • Silne krwawienie
 • Wysoki poziom cholesterolu
 • Agresja i inne

Jak wybrać najlepszy lek na wspomaganie i regenerację wątroby?

Zawsze dobrym pomysłem jest konsultacja z lekarzem. Jeśli zaobserwujesz u siebie jakiekolwiek objawy, które mogą wskazywać na choroby wątroby, zdecydowanie nie czekaj i udaj się do lekarza.

 • Jeśli chodzi o profilaktykę, zielarze zalecają, aby przed nadejściem wiosny „oczyścić” wątrobę. Obudzić ją ze snu zimowego. Polecają przede wszystkim ostropest czy mniszek, ale też oczywiście pokrzywę.
 • Jeśli potrzebujesz innych środków wspomagających, upewnij się, że zawierają wystarczającą ilość beta-karotenu i siarki.

1. miejsce

Now Silymarin Extra Strength

Suplement diety w kapsułkach zawierający wysoką dawkę ekstraktu z ostropestu plamistego, który znany jest z korzystnego wpływu na zdrowie wątroby.
Orientacyjna cena: 130 zł

Dlaczego suplement diety Silymarin Extra Strength od marki Now Foods znalazł się na pierwszym miejscu?

Sylimaryna zawiera ekstrakt z ostropestu plamistego, który już od wieków wykorzystywany jest w celach leczniczych. Wspomaga trawienie, poprawia pracę serca, podnosi odporność, a przede wszystkim pomaga zadbać o zdrową wątrobę.

Opinie użytkowników

Suplementy marki Now Foods są w większości pozytywnie oceniane przez użytkowników. Mają przejrzyste składy i są skuteczne. Oceny suplementu Silymarin Extra Strength na stronie ceneo.pl wskazują, że również i ten produkt cechuje się wysoką skutecznością w zakresie wsparcia wątroby.

Więcej o produkcie

Jedna kapsułka suplementu zawiera aż 450 mg wyciągu z ostropestu plamistego. Dzięki tak wysokiej dawce wystarczy przyjmować jedną kapsułkę dziennie, aby cieszyć się efektami. Jedno opakowanie mieści aż 120 kapsułek i kosztuje około 130 zł.

2. miejsce

Himalaya Herbals Liv. 52

Suplement diety w tabletkach na bazie ziół, które wspierają pracę wątroby i wykazują działanie ochronne, przeciwzapalne oraz antyoksydacyjne.
Orientacyjna cena: 45 zł

Dlaczego suplement diety Himalaya Herbals Liv. 52 zajął drugie miejsce w naszym zestawieniu?

Suplement diety Himalaya Herbals Liv. 52 łączy w sobie aż osiem różnych ziół, które chronią wątrobę, mają działanie antyoksydacyjnie, zwalczają bakterie, a także działają przeciwzapalnie. Wspomaga także trawienie, odporność czy metabolizm.

Opinie użytkowników

Suplement ten jest znany i stosowany przez wielu użytkowników już od wielu lat. Można więc znaleźć mnóstwo opinii na jego temat. Na przykład na portalu allegro.pl doczekał się już około 2 tysięcy ocen i recenzji. Wśród jego zalet wymieniane jest szybkie działanie, skuteczność czy poprawa trawienia, ale także łatwe do połknięcia tabletki.

Więcej o produkcie

Producent zaleca przyjmowanie od jednej do dwóch kapsułek dziennie przez trzy do czterech miesięcy. W przypadku przewlekłych problemów kurację można wydłużyć nawet do 6 miesięcy.

A cena? Koszt jednego opakowania to około 45 zł.

3. miejsce

Twój Cel To Regeneracja Wątroby

Naturalny suplement diety w tabletkach skutecznie wzmacniający wątrobę o świetnym stosunku ceny do jakości.

Orientacyjna cena: 25 zł

Dlaczego suplement Regeneracja Wątroby od marki Twój Cel To otrzymał trzecie miejsce?

Sylimarin 80 mg na regenerację wątroby to kolejny suplement wykorzystujący dobroczynne działanie ostropestu plamistego. Dzięki temu dba o detoksykację organizmu, poprawia trawienie, a także działa oczyszczająco, wzmacniająco i ochronnie na wątrobę.

Opinie użytkowników

Większość użytkowników, którzy mieli okazję wypróbować ten produkt, dzieli się pozytywnymi doświadczeniami z tym produktem. Są zadowoleni przede wszystkim ze skuteczności oraz dobrego stosunku ceny do jakości. Sporo opinii można znaleźć na portalu allegro.pl.

Więcej o produkcie

Według producenta odpowiednia dawka suplementu to jedna tabletka dziennie. W opakowaniu znajdziemy 100 tabletek, a więc wystarczy ono na 100 dni regularnego stosowania. Cena suplementu to około 25 zł.

4. miejsce

Liver Cleanse 2+1 Nature’s Finest

Orientacyjna cena: 185 zł

Dlaczego znalazł się tutaj napój Liver Cleanse?

Liver Cleanse to napój, który wspiera detoks i oczyszczanie wątroby. Zwalcza również złogi tłuszczu wokół wątroby i powstawanie tzw. tłuszczu micelarnego. Produkt chroni wątrobę i pomaga utrzymać ją w dobrej kondycji. Połączenie wszystkich czterech superfoods wspomaga funkcjonowanie przeciążonej wątroby.

A jak go dawkować? Zalecana dzienna dawka to 5 g lub 1 łyżeczka mieszanki, którą mieszamy w szklance wody i wypijamy.

Ile kosztuje ten produkt? Opakowanie 2 + 1 gratis będzie Cię kosztować około 185 zł.

5. miejsce

OstroVit Liver Aid

Orientacyjna cena: 30 zł

Dlaczego zdecydowałam się zamieścić tutaj suplement Liver Aid stworzony przez markę OstroVit?

Liver Aid to suplement diety zawierający aż 9 składników aktywnych, które kompleksowo wspierają pracę wątroby i dbają o jej odpowiednią regenerację. Zapewniają także odpowiednie krążenie krwi, a także wspomagają detoksykację organizmu.

Suplement ten zawiera nie tylko ekstrakt z ostropestu plamistego, ale także cholinę, ekstrakt z kłączy kurkumy, inulinę czy też ekstrakt z pieprzu czarnego, czyli piperynę. Dzięki temu nie tylko chroni wątrobę, ale także wspomaga regenerację komórek wątroby.

Producent zaleca przyjmowanie trzech kapsułek dziennie, najlepiej podczas posiłków. W jednym opakowaniu znajdziemy 90 kapsułek, które wystarczą na 30 dni regularnego stosowania. Cena za 90 kapsułek to około 30 zł.

6. miejsce

Herbal D-Tox Wild Rose Garden of Life

Orientacyjna cena: 180 zł

Dlaczego zamieściłam na liście suplement diety Herbal D-Tox Wild Rose opracowany przez markę Garden of Life?

Herbal D-Tox Wild Rose to wyjątkowy zestaw 4 suplementów, które w zaledwie 12 dni pozwalają oczyścić organizm ze wszelkich toksyn. Oprócz wątroby działa także oczyszczająco na okrężnicę, układ limfatyczny czy nerki.

Zestaw ten składa się z następujących czterech suplementów: Biliherb, Cleansaherb, Wyciąg z ziół CL i Laxaherb. Biliherb to właśnie ten, który wzmacnia wątrobę i usprawnia eliminację toksyn. Ponadto wpływa on na poprawę przepływu żółci.

Zalecana dzienna porcja do spożycia to po dwie kapsułki wszystkich trzech suplementów w kapsułkach rano i wieczorem, podczas posiłków, oraz po 40 kropli wyciągu z ziół CL rano i wieczorem, również podczas posiłków. Całkowity koszt 12-dniowej kuracji to około 180 zł.

7. miejsce

Viridian Milk Thistle

Orientacyjna cena: 100 zł

Dlaczego znalazł się tutaj suplement Milk Thistle marki Viridian?

90 kapsułek z ostropestem plamistym zawiera wysoką zawartość sylimaryny, składnika aktywnego, który chroni organizm przed toksynami. Kapsułki te mają korzystny wpływ szczególnie na wątrobę, ale także na ogólną regenerację i detoksykację organizmu. Ze względu na czystość i skład, produkt ten spełnia parametry produktu koszernego. Ten produkt nie zawiera składników syntetycznych, modyfikowanych genetycznie lub napromieniowanych ani substancji pochodzenia zwierzęcego, więc jest odpowiedni dla wegan. 

Jak dawkować? Zaleca się przyjmowanie 1 kapsułki dziennie wraz z posiłkiem, popijając dużą ilością wody. W opakowaniu znajduje się 90 dawek.

Viridian Milk Thistle kosztuje około 100 zł.

8. miejsce

Herbata Day Detox Tea

Orientacyjna cena: 100 zł

Dlaczego dodałam do listy herbatę oczyszczającą Day Detox Tea od marki Nature’s Finest?

Marka Nature’s Finest postanowiła stworzyć również suplement wspierający zdrowie wątroby w formie herbaty oczyszczającej. Jest to mieszanka łącząca znany nam już ostropest plamisty z białą herbatą i wyciągiem z karczocha.

Taka mieszanka sprawia, że herbata pozytywnie wpływa na zdolności wątroby w zakresie odtruwania organizmu, oczyszcza wątrobę i chroni ją, a także wspomaga prawidłowe trawienie.

Wystarczy wsypać jedną łyżeczkę mieszanki do kubka lub szklanki, zalać 150 ml wody, wymieszać i wypić. Możesz użyć zarówno gorącej, jak i zimnej wody, w zależności od preferencji. Jedno opakowanie wystarcza na przygotowanie 24 porcji napoju i kosztuje około 100 zł.

9. miejsce

MycoMedica Ostropest plamisty

Orientacyjna cena: 75 zł

Dlaczego znalazł się tutaj suplement diety Ostropest plamisty od marki MycoMedica?

Marka MycoMedica stworzyła suplement diety łączący ekstrakt z ostropestu plamistego z ekstraktem z mniszka lekarskiego, który dodatkowo wzmacnia działanie ostropestu. Dzięki temu produkt ten skutecznie wspomaga pracę wątroby, sprzyja prawidłowemu trawieniu, wspiera detoksykację i regenerację wątroby, a także ją chroni.

Dodatkowym efektem, jaki zapewnia zawartość mniszka lekarskiego, jest jego korzystny wpływ na wytwarzanie soków żołądkowych oraz detoksykację żołądka. Ponadto w składzie znajdziemy dodatek grzybów Reishi, które z kolei wspierają odporność działają rewitalizująco, a nawet wpływają na poprawę krążenia.

Zalecana przez producenta dawka to jedna kapsułka dziennie. Po konsultacji z lekarzem można jednak zwiększyć dawkę do dwóch kapsułek, jeśli zajdzie taka potrzeba. Cena za 90 kapsułek to około 75 zł.

10. miejsce

Ostropest plamisty w proszku BIO

Orientacyjna cena: 15 zł

Dlaczego zamieściłam na liście suplement Ostropest plamisty w proszku BIO?

Marka Nature’s Finest oferuje suplement diety z ostropestem plamistym w formie sproszkowanej. Jest to ciekawa alternatywa dla innych suplementów w formie kapsułek czy tabletek. Jest to produkt ekologicznego pochodzenia.

Jest polecany nie tylko dla osób, które chcą wesprzeć swoją wątrobę, czy to profilaktycznie, czy w przypadku dolegliwości zdrowotnych, ale także dla tych, którzy mają problemy z trawieniem i wzdęciami, a nawet dla osób starających się zrzucić zbędne kilogramy.

Ten suplement diety w proszku ma neutralny smak. Możesz go dodać do ulubionego śniadania, na przykład do owsianki, płatków z jogurtem czy owocowego koktajlu.

Dzienna dawka zalecana przez producenta to 3 g proszku.

A cena? Opakowanie zawierające 33 dawki kosztuje około 15 zł.

Wreszcie

Wątroba to niesparowany/nieoceniony organ, bez którego po prostu nie możemy żyć. Dlatego tak ważne jest, aby o nią dbać i utrzymywać ją w dobrej kondycji. Na przykład za pomocą suplementów diety, z których polecam szczególnie Now Silymarin Extra Strength, czyli suplement zawierający wysoką dawkę ekstraktu z ostropestu plamistego. Możesz też wypróbować suplement Himalaya Herbals Liv. 52, który zawiera mieszankę aż 8 ziół wspierających funkcjonowanie i regenerację wątroby. Ponadto polecam także Sylimarin 80 mg Regeneracja Wątroby od marki Twój Cel To, czyli naturalny suplement diety w tabletkach skutecznie wzmacniający wątrobę o świetnym stosunku ceny do jakości.

Przydatne linki ✓wiarygodne:

[1] Wikipedia (PL): Wątroba

[2] Healthline (ENG): Liver Cleanse: Separating Fact from Fiction

[3] Healthline (ENG): 7 Ways to Improve the Health of Your Liver

[4] PubMed Central (ENG): Plants Consumption and Liver Health

Autor artykułu:

Autor artykułu:

Więcej o autorach lub stronie znajdziesz w dziale o nas. Chcesz wiedzieć jak dobieramy produkty?

Gdzie teraz?

Selekcja produktów i tworzenie rankingów to dla nas ważny proces, który wykonujemy dobrze. Produkty przechodzą kilka kontroli, dokładne badania, aw każdym porównaniu biorą udział co najmniej 2 osoby. Dlatego zawsze możesz być pewien niezależności i jakości porównania. Chcesz więcej? Przeczytaj szczegółowy opis tego, jak dobieramy produkty ».